Головний порт Литви заявив про готовність відправляти українське зерно

19 липня 2023, 13:30Новини151

Этот материал также доступен на русском

Головний порт Литви міг би перевантажити 10 мільйонів тонн українського зерна, але логістика доставки вантажу до узбережжя Балтійського моря залишається складною.

  • Посилання скопійованоlink copied

Головний порт Литви міг би перевантажити 10 мільйонів тонн українського зерна, але логістика доставки вантажу до узбережжя Балтійського моря залишається складною.

Про це повідомив генеральний директор Клайпедського порту Альгіс Латакас, передає LRT.

“Це величезна проблема, оскільки це пов’язано з багатьма речами, різними країнами, різними домовленостями, різними інтересами і так далі. Якщо це питання буде вирішено, Клайпеда зможе забезпечити 100%-обслуговування частини українського зерна вже сьогодні”, – сказав він.

За словами Латакаса, поточна потужність порту становить 10-15 млн тонн зерна, в тому числі експорт литовського зерна становить близько 3,5 млн тонн.

Раніше під час виступу у Брюсселі президент Литви Гітанас Науседа заявив, що країна шукатиме альтернативні шляхи експорту зерна в Балтійському морі.

Як повідомлялося, 17 липня МЗС РФ офіційно повідомило, що без участі Росії “чорноморська ініціатива” припиняє своє функціонування з 18 липня.

Зі свого боку міністр закорднних справ України Дмитро Кулеба сказав, що в ООН, Туреччини й України достатньо ресурсів для забезпечення функціонування “чорноморського зернового коридору” без Росії за наявності політичної волі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?