Зверніть увагу

ФГВФО змінив гарантії за вкладами

25 серпня 2021, 16:33Новини950

Этот материал также доступен на русском

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив про зміни в умовах гарантування

  • Посилання скопійованоlink copied

У ФГВФО повідомили, що у зв’язку зі змінами до законодавства, що набрали чинності 5 серпня, змінено визначення поняття «вклад».

Тепер, відповідно до ст. 2 закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», вкладом є кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського рахунку, банківського вкладу (депозиту), включаючи нараховані відсотки на такі кошти.

Як і раніше, Фондом гарантуються вклади фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, включаючи нараховані відсотки.

«Однак кошти за ощадними та депозитними сертифікатами більше не відшкодовуються ФГВФО», – йдеться у заяві Фонду.

Фонд буде відшкодовувати кошти лише за іменними ощадними (депозитними) сертифікатами банку, виданими до 30 червня 2021 року.

Цим же законом змінено правила розрахунку суми відшкодування коштів вкладників.

Фонд буде відшкодовувати кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку.

Перерахунок валютних вкладів в національну валюту здійснюється за офіційним курсом НБУ, встановленим на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.

У попередній редакції закону ці розрахунки здійснювалися станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…