Відповідний договір відомство і ФГВФО вже підписали, зазначає FinClub.
Так, документ реалізує новий закон про забезпечення стабільності системи гарантування вкладів і визначає порядок погашення реструктуризованих боргів Фонду перед державою за позиками, що були йому надані для подолання наслідків системної банківської кризи у 2014-2017 роках.
«Це дозволяє підвищити фінансову стійкість системи гарантування вкладів та реалізувати низку кроків, спрямованих на зміцнення довіри до банків і посилення фінансової стабільності держави загалом та під час воєнного стану», – зауважили у Фонді.
Як зазначається, погашення в частині номіналу векселів здійснюватиметься до липня 2032 року з коштів Фонду, що перевищуватимуть суму, необхідну для покриття можливих ризиків у банківській системі. А в частині, що відповідає нарахованим відсоткам, погашення відбуватиметься за рахунок стягнення збитків з колишніх власників та пов’язаних осіб, діяльність яких призвела до неплатоспроможності цих установ.
«Таким чином, після набрання чинності нового закону припинилися зобов’язання Фонду за векселями, а капітал має позитивного значення. Це означає, що система гарантування вкладів збалансована і готова до усіх викликів нинішнього часу», – наголосила фінансовий директор Фонду Олена Нужненко.
Механізм реструктуризації було розроблено за участю представників Світового Банку.