ФГВФО реструктуризував борг перед Мінфіном

19 квітня 2022, 16:31Новини421

Этот материал также доступен на русском

Механізм реструктуризації було розроблено за участю представників Світового Банку.

  • Посилання скопійованоlink copied

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб реструктуризував борг перед Міністерством фінансів.

Відповідний договір відомство і ФГВФО вже підписали, зазначає FinClub.

Так, документ реалізує новий закон про забезпечення стабільності системи гарантування вкладів і визначає порядок погашення реструктуризованих боргів Фонду перед державою за позиками, що були йому надані для подолання наслідків системної банківської кризи у 2014-2017 роках.

«Це дозволяє підвищити фінансову стійкість системи гарантування вкладів та реалізувати низку кроків, спрямованих на зміцнення довіри до банків і посилення фінансової стабільності держави загалом та під час воєнного стану», – зауважили у Фонді.

Як зазначається, погашення в частині номіналу векселів здійснюватиметься до липня 2032 року з коштів Фонду, що перевищуватимуть суму, необхідну для покриття можливих ризиків у банківській системі. А в частині, що відповідає нарахованим відсоткам, погашення відбуватиметься за рахунок стягнення збитків з колишніх власників та пов’язаних осіб, діяльність яких призвела до неплатоспроможності цих установ.

«Таким чином, після набрання чинності нового закону припинилися зобов’язання Фонду за векселями, а капітал має позитивного значення. Це означає, що система гарантування вкладів збалансована і готова до усіх викликів нинішнього часу», – наголосила фінансовий директор Фонду Олена Нужненко.

Механізм реструктуризації було розроблено за участю представників Світового Банку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…