За кордоном

BBC з’ясували, як російський олігарх Сулейман Керімов ховає своє багатство від санкцій

15 квітня 2022, 17:39Новини556

Власником компанії, яка перевела понад 300 млн доларів фірмам, пов’язаним із Керимовим, виявився швейцарський татуювальник Ренато Коппо

  • Посилання скопійованоlink copied

Документи, з якими ознайомилися в Бі-бі-сі, показують, як олігарх з “ближнього кола” Путіна – Сулейман Керімов, який перебуває під санкціями, приховує своє багатство.

Зокрема, з них випливає, що власником компанії, яка перевела понад 300 мільйонів доларів фірмам, пов’язаним із Сулейманом Керимовим, виявився швейцарський … татуювальник Ренато Коппо з міста Люцерн, що захоплюється “азіатським мистецтвом”. Згідно з документами від 2016 року, Коппо був бенефіціарним власником компанії Fletcher Ventures, зареєстрованої на Британських Віргінських островах, але керованої у Швейцарії Swiru Holding. Тільки у 2013 році компанія перевела 100 мільйонів доларів фірмі з назвою LT Trading Ltd. Це була одна з кількох угод Fletcher Ventures, на яку звернули увагу в американському банку BNY Mellon. Банк подав повідомлення про підозрілі транзакції до Міністерства фінансів США, яке простежило фінансові потоки Fletcher Ventures до Швейцарії. Проте встановити особу Ренато Коппо не вдалося, і банк не міг точно визначити, куди пішли гроші. Згодом таких транзакцій були десятки, і всі вони скоювались на користь Керімова.

Документи також розкривають схеми, за якими здійснювались угоди на загальну суму 700 мільйонів доларів і купувалась розкішна нерухомість. Розслідування Бі-бі-сі також виявило збої банківської системи та інші методи, що дозволяють російським олігархам оминати західні санкції.

В рамках проекту Pandora Papers Russia, розслідування, що проводиться Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ), Бі-бі-сі виявила докази, що:

  • Операції на суму 700 мільйонів доларів, пов’язані із Сулейманом Керимовим та його найближчими діловими партнерами, у період з 2010 по 2015 рік західні банки визнали підозрілими.
  • Швейцарський бухгалтер Олександр Штудхальтер видавав себе за власника нерухомості, що фактично належить Керімову.
  • Керімов таємно володів нерухомістю на Французькій Рів’єрі та в Лондоні, включаючи найдорожчий будинок, який коли-небудь був проданий у Великій Британії.

Том Кітіндж, директор Центру досліджень фінансових злочинів та безпеки аналітичного центру Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень, вважає, що олігархи, проти яких західні країни запровадили санкції, володіють багатьма такими підставними компаніями.

“Це показує, наскільки серйозною проблемою стає реальне забезпечення дотримання санкцій проти олігархів – крім простого арешту їхніх яхт та будинків у Лондоні”, – каже він.

Розслідування Бі-бі-сі щодо Керімова продемонструвало також нездатність міжнародної банківської системи встановити, хто насправді стоїть за транзакціями на сотні мільйонів доларів – при тому, що банки вважали їх підозрілими. Корпоративні звіти показують, що для дотримання таємності використовувалися фальшиві власники активів, і що банки точно не знали, хто стояв за доларовими транзакціями.

 

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”