АРМА вперше закупило військові облігації за заарештовану валюту

10 липня 2024, 15:05Новини50

Этот материал также доступен на русском

Кабмін своїм розпорядженням погодив АРМА купівлю військових облігацій на рекордну суму – майже 38 млн доларів

  • Посилання скопійованоlink copied

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) вперше здійснило закупівлю Військових облігацій в іноземній валюті на суму 31 мільйон доларів.

Про це повідомляє пресслужба АРМА.

Зазначається, що Кабмін своїм розпорядженням погодив АРМА купівлю військових облігацій на рекордну суму – майже 38 млн дол.

Було заплановано використати 31 млн дол та 6,5 млн євро арештованих коштів, які розміщуються на рахунках Агентства. Поточна операція на 31 млн є реалізацією доларової частини цього плану.

Повідомляється, що ця операція є продовженням успішної практики ефективного управління арештованими коштами, зокрема, для підтримки оборони України. Така закупівля забезпечить українську армію найнеобхіднішим: зброєю, боєприпасами, технікою, продовольством та медикаментами.

У загальну суму закуплених облігацій входять, зокрема, арештовані кошти російських підсанкційних осіб та компаній. Йдеться про офшорні компанії повʼязані з Михайлом Фрідманом та Петром Авеном, букмекерську компанію “1xbet”, а також 1 млн дол колишнього голови обласної військово-лікарської комісії.

“Ця закупівля – це наш черговий внесок у поразку Росії та зміцнення обороноздатності України. Це не лише зміцнює фінансову базу оборонного сектору, але й демонструє, як державні установи можуть ефективно діяти в умовах війни”, – підкреслила Голова АРМА Олена Дума.

Варто відзначити високу ефективність цієї закупівлі – середньозважена дохідність придбаних ОВДП у доларах складає 4,6%, що перевищує дохідність за валютними депозитами.

Повідомляється, що з початку 2024 року АРМА придбало військових облігацій на суму 1,7 млрд грн та 31 млн дол, що в сукупності становить майже 3 млрд у гривневому еквіваленті. Загальний обсяг ОВДП в портфелі АРМА досяг рекордної позначки у 5,5 млрд грн в еквіваленті.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону