Колізії та конфлікти

АМКУ оштрафував “Лайфселл” на10 млн грн за скаргою “Київстара”

16 грудня 2021, 15:15Новини345

Этот материал также доступен на русском

У різні періоди рекламної кампанії “Лайфселл” поширював такі твердження: “Приєднуйтесь до лідера нового покоління Інтернету! Краще покриття 4,5G”, “№1 в роумінгу для інтернету” та “# 1 для смартфонів”

  • Посилання скопійованоlink copied

Антимонопольний комітет (АМКУ) оштрафував оператора телекомунікацій ТОВ “Лайфселл” на 10 млн грн за поширення неправдивої та неточної інформації щодо лідерства у наданні певних послуг. Рішення прийнято у справі, розпочатій за заявою іншого мобільного оператора – “Київстар”, яка поскаржилася на недобросовісну рекламу конкурента, пише “БізнесЦензор” з посиланням на дані АМКУ.

Зокрема, Антимонопольний комітет встановив, що в різні періоди рекламної кампанії “Лайфселл” поширював такі твердження: “Приєднуйтесь до лідера нового покоління Інтернету! Краще покриття 4,5G”, “№1 в роумінгу для інтернету” та “# 1 для смартфонів”.

Водночас АМКУ вирішив, що мобільний оператор некоректно обґрунтовував використання вказаних тверджень у своїй рекламі.

“На основі аналізу зібраних даних Комітет дійшов висновку, що поширення оманливої інформації щодо “лідерства” в окремих видах послуг без належного обґрунтування та з використанням технічної термінології, могло надати ТОВ “Лайфселл” неправомірних переваг та поставити компанію у більш вигідне становище в порівнянні з конкурентами”, – зазначають у АМКУ.

У підсумку Антимонопольний комітет визнав таку поведінку оператора визнано недобросовісною конкуренцією та наклав на нього штраф у розмірі 10,47 млн грн.

“Комітет наголошує, що обов’язковою умовою використання повідомлень на кшталт “лідер”, “№1”, “#1”, “найкращий”, “перший”, “єдиний”, “унікальний”, “найшвидший”, “найбільший” є дотримання недвозначних формулювань та зрозумілої споживачам термінології, обґрунтування тверджень фактичними даними, уникання перебільшень характеристик товару чи послуг”, – зазначається у повідомленні.

АМКУ нагадує, що у 2018-2021 роках неодноразово надавав ТОВ “Лайфселл” обов’язкові для розгляду рекомендації щодо усунення причин і наслідків виникнення порушень у рекламних комунікаціях.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна