Проекти та інновації

Альо, Мінюст? Дзвінок 5. Чому інститут банкрутства фізичних осіб і досі “не запрацював”?

14 травня 2021, 08:41Новини482

Головна причина – недостатня поінформованість громадян

  • Посилання скопійованоlink copied

У традиційному щотижневому спілкуванні з читачами «Борг.Експерт» заступник Міністра юстиції Валерія Коломієць відповіла на запитання, чому у суспільстві і досі панує певна недовіра як до інституту арбітражних керуючих в цілому, так і до процедури банкрутства фізичних осіб зокрема.

В.Коломієць не погодилась з тим, що інститут банкрутства фізичних осіб нібито не запрацював. «Він насправді працює, працює доволі активно в тих умовах, як він прописаний в Кодексі з процедур банкрутства, і в тих умовах, наскільки широко про нього знають і мають можливість використовувати наші громадяни. Думаю, що одна з причин, чому не настільки багато людей звертаються саме до процедури відновлення своєї платоспроможності через цей механізм, є недостатньо поширена інформація про нього. Тобто, насправді, питання не в тому, що люди не довіряють арбітражним керуючим. Скоріше проблема в тому, що проста людина, яку можна зустріти на вулиці, вона напевно не знає і не чула про те, хто такі арбітражники, чим вони можуть допомогти їй в її конкретному питанні щодо сплати певних боргів», – зауважила заступниця міністра юстиції.

Також Валерія Коломієць наголосила, що з даного приводу, Мінюст ще рік тому разом з USAID, з Асоціацією правників України та системи безоплатної вторинної правової допомоги почали спільно працювати аби, по-перше, підвищувати кваліфікацію юристів (системи БПД), які надають консультації для людей. Щоб вони розуміли, що це таке – інститут банкрутства фізичних осіб, який алгоритм дій, для того, щоб пояснити людині, що це дійсно класний вихід з її ситуації. НААКУ в деяких регіонах навіть проводила спільне навчання, і якраз арбітражні керуючі розповідали нашим юристам, як людською мовою можна пояснити і допомогти людям, які звертаються до наших центрів з подібними проблемами. Тому я вважаю, що в цьому напрямку ми добре працювали, і продовжуємо це робити.

«На законодавчому рівні ми доопрацюємо усі можливі неточності, які побачили за майже більше як рік функціонування цього механізму. Крім того нагадую, що ми зараз допрацьовуємо наш проект, нашу ідею про прощення боргів фізичних осіб, і я впевнена, що це стане класною соціальною ініціативою для людей і про людей», – резюмувала чиновниця.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника