Презентація міжнародних стандартів щодо банкрутства фізичних осіб в Україні

21 травня 2021, 12:08
8572 хвилини читати

24 травня виповнюється 8 років з дня неформальної презентації вперше у світі, а, може, і єдиного у м. Києві Звіту Всесвітнього банку щодо регулювання неспроможності фізичних осіб

  • Посилання скопійованоlink copied

24 травня 2021 року виповнюється 8 років з дня неформальної презентації (вперше у світі, а, може, і єдиної у м. Києві) Звіту Всесвітнього банку щодо регулювання неспроможності фізичних осіб (https://openknowledge.worldbank.org/bitstream/handle/10986/17606/ACS68180WP0P120Box0382094B00PUBLIC0.pdf), що був схвалений у 2013 році кількома тижнями до цієї події.

Цей документ за завданням можна віднести до так званих міжнародних стандартів у сфері банкрутства фізичних осіб, а за змістом є порівняльним аналізом усіх на той час існуючих у світі систем банкрутства фізичних осіб (близько 60 юрисдикцій). Автори документу називали цей документ своєрідною Біблією банкрутства фізичних осіб, в ній містяться відповіді на практично усі можливі запитання щодо ідеальної системи споживчого банкрутства.

Мені, як члену робочої групи з підготовки цього документа пощастило запросити приїхати в Україну ключових експертів Всесвітнього банку, які реалізовували цей міжнародний проєкт: старшого радника Управління з юридичних питань при Віце-Президентові Всесвітнього банку Хосе M. Ґаррідо (José M. Garrido) та ключового експерта Всесвітнього банку з питань неспроможності Адольфо Руійона (Adolfo Rouillon).

Ініціатором проведення цього міжнародного заходу стала Громадська організація «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу» (https://uaip.org.ua/) , а відбулось це завдяки допомоги Адвокатського об’єднання “Віталій Титич та партнери” (http://tytychpartners.com.ua/events/krugliji-stil/).

У своєму виступі я розказав про мету та головні завдання, що ставили розробники цих міжнародних стандартів, а також основні етапи створення цього документу. Запрошені гості розкрили зміст основних положень Звіту Всесвітнього банку щодо регулювання неспроможності фізичних осіб (Звіт Всесвітнього банку) .

Робота над цим документом почалась 11 січня 2011 року зі створення робочої групи на засіданні Цільової групи Всесвітнього банку з розробки ефективних систем банкрутства, на якому я мав честь виступити з доповіддю щодо перспектив розвитку у світі законодавства щодо банкрутства фізичних осіб. Як зазначається у Звіті Всесвітнього банку (стор. 2) на другій секції під головуванням Адольфо Руійона (Adolfo Rouillon) учасники дискусії Джейсон Кілборн (Jason Kilborn, США), Олександр Бірюков, П.Р.Чіньєн (P. R. Chinien, Маврикій), Казухіро Янахіра (Kazuhiro Yanahira, Японія) та Луїс Фернендо Валенте де Пайва (Luiz Fernando Valente de Paiva, Бразілія) обговорили негативні наслідки відсутності будь-яких міжнародних стандартів щодо банкрутства фізичних осіб та перспективи створення міжнародних стандартів у зазначеній сфері.

Як видно, представники України брали активну участь у розробці цього ключового документу, який зараз використовується як орієнтир для створення нових чи удосконалення існуючих систем банкрутства фізичних осіб практично в усіх країнах світу.

Олександр Бірюков, д.ю.н., Президент Громадської організації «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу»

Редакція Борг.Експерт може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за зміст
матеріалів в розділі «Думки експертів» покладається на авторів текстів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»