Презентація міжнародних стандартів щодо банкрутства фізичних осіб в Україні

21 мая 2021, 12:08
10582 минуты читать

Цей матеріал також доступний українською

24 травня виповнюється 8 років з дня неформальної презентації вперше у світі, а, може, і єдиного у м. Києві Звіту Всесвітнього банку щодо регулювання неспроможності фізичних осіб

  • Ссылка скопированаlink copied

24 травня 2021 року виповнюється 8 років з дня неформальної презентації (вперше у світі, а, може, і єдиної у м. Києві) Звіту Всесвітнього банку щодо регулювання неспроможності фізичних осіб (https://openknowledge.worldbank.org/bitstream/handle/10986/17606/ACS68180WP0P120Box0382094B00PUBLIC0.pdf), що був схвалений у 2013 році кількома тижнями до цієї події.

Цей документ за завданням можна віднести до так званих міжнародних стандартів у сфері банкрутства фізичних осіб, а за змістом є порівняльним аналізом усіх на той час існуючих у світі систем банкрутства фізичних осіб (близько 60 юрисдикцій). Автори документу називали цей документ своєрідною Біблією банкрутства фізичних осіб, в ній містяться відповіді на практично усі можливі запитання щодо ідеальної системи споживчого банкрутства.

Мені, як члену робочої групи з підготовки цього документа пощастило запросити приїхати в Україну ключових експертів Всесвітнього банку, які реалізовували цей міжнародний проєкт: старшого радника Управління з юридичних питань при Віце-Президентові Всесвітнього банку Хосе M. Ґаррідо (José M. Garrido) та ключового експерта Всесвітнього банку з питань неспроможності Адольфо Руійона (Adolfo Rouillon).

Ініціатором проведення цього міжнародного заходу стала Громадська організація «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу» (https://uaip.org.ua/) , а відбулось це завдяки допомоги Адвокатського об’єднання “Віталій Титич та партнери” (http://tytychpartners.com.ua/events/krugliji-stil/).

У своєму виступі я розказав про мету та головні завдання, що ставили розробники цих міжнародних стандартів, а також основні етапи створення цього документу. Запрошені гості розкрили зміст основних положень Звіту Всесвітнього банку щодо регулювання неспроможності фізичних осіб (Звіт Всесвітнього банку) .

Робота над цим документом почалась 11 січня 2011 року зі створення робочої групи на засіданні Цільової групи Всесвітнього банку з розробки ефективних систем банкрутства, на якому я мав честь виступити з доповіддю щодо перспектив розвитку у світі законодавства щодо банкрутства фізичних осіб. Як зазначається у Звіті Всесвітнього банку (стор. 2) на другій секції під головуванням Адольфо Руійона (Adolfo Rouillon) учасники дискусії Джейсон Кілборн (Jason Kilborn, США), Олександр Бірюков, П.Р.Чіньєн (P. R. Chinien, Маврикій), Казухіро Янахіра (Kazuhiro Yanahira, Японія) та Луїс Фернендо Валенте де Пайва (Luiz Fernando Valente de Paiva, Бразілія) обговорили негативні наслідки відсутності будь-яких міжнародних стандартів щодо банкрутства фізичних осіб та перспективи створення міжнародних стандартів у зазначеній сфері.

Як видно, представники України брали активну участь у розробці цього ключового документу, який зараз використовується як орієнтир для створення нових чи удосконалення існуючих систем банкрутства фізичних осіб практично в усіх країнах світу.

Олександр Бірюков, д.ю.н., Президент Громадської організації «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу»

Редакция Борг.Експерт может не разделять позицию авторов. Ответственность за содержание
материалов в разделе «Мнения экспертов» возлагается на авторов текстов.

Новости по теме

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму