Позитивні зрушення в одній з найбільших справ з транскордонної неспроможності

21 жовтня 2021, 16:44
7431 хвилину читати

У справі про банкрутство компанії Jet Airways настає завершальна стадія

  • Посилання скопійованоlink copied

У справі про банкрутство компанії Jet Airways настає завершальна стадія – один з літаків, що належить боржникові та знаходився в управлінні адміністратора, призначеного у справі про банкрутство, порушеного у Нідерландах, продано. Продаж було здійснено у справі про банкрутство за 9 мільйонів доларів США. Як зазначають фахівці, це дає підстави для переходу до завершального етапу вирішення проблем заборгованості цієї багатонаціональної компанії.

Стосовно компанії Jet Airways у Нідерландах було порушено провадження у справі про банкрутство за заявою двох європейських кредиторів. Відомо, що стосовно цієї компанії відкриті такі самі провадження й у інших країнах.

Відповідно до транскордонного протоколу, укладеному у цій справі, продаж відбувся за умов, що виторг від продажу буде спрямований на погашення боргів перед кредиторами у провадженні, порушеному у Нідерландах, з метою завершення розгляду цієї справи у цій країні.

Решта коштів, якщо залишаться, будуть переведені до Індії з метою їх використання для задоволення вимог кредиторів у відповідному провадженні за правилами Кодексу Індії про неспроможність та банкрутство.

Ця справа є цікавою з кількох причин.

  1. По-перше, порушення провадження у справі про банкрутство боржника у Нідерландах дало можливість призначеному у справі про банкрутство адміністратору взяти під опіку всі активи боржника, що знаходились в Нідерландах на дату початку такої процедури, серед яких був і літак Boeing 777, що знаходився в аеропорту Схіпхол.
  2. По-друге, співробітництво представників проваджень у справі про банкрутство компанії Jet Airways, порушених в Нідерландах та Індії було оформлено протоколом у цій транскордонній справі, що був затверджений судами, які вели цю справу.

З успішним виконанням умов протоколу у цій транскордонній справі очікується завершення розгляду справи про банкрутство боржника у Нідерландах, що розглядалась у цій країні з вересня 2019 року.

Насамкінець зазначимо, в Україні поки що не проглядаються перспективи переходу до практичного виконання українського законодавства про банкрутство щодо співробітництва судів та адміністраторів у транскордонних справах, оскільки видно, що в українських судах такі провадження завершуються, практично не почавшись – суди відмовляють у визнанні іноземних проваджень у транскордонних справах про банкрутство.

І це прикро, оскільки Україна стала першою і залишається єдиною країною пострадянського простору (крім Балтії), де існує законодавство, присвячене транскордонним справам про банкрутство.

Автор: Бірюков Олександр, д.ю.н., радник Юридичної групи LCF

Редакція Борг.Експерт може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за зміст
матеріалів в розділі «Думки експертів» покладається на авторів текстів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна