Криптовалюта – це майно (у Канаді)

Редакцiя
20 квітня 2021, 17:37
19141 хвилину читати

Товари чи послуги, придбані з використанням цифрової валюти, повинні бути включені до доходу з метою оподаткування

  • Посилання скопійованоlink copied

У Канаді цифрова валюта, у тому числі криптовалюта, не вважається законним платіжним засобом. Разом з тим, криптовалюту у цій країні використовувати не заборонено.

Цифрову валюту можна використовувати для придбання товарів і послуг в Інтернеті та у торговельних організаціях, в яких їх приймають. Також дозволяється купівля чи продаж цифрової валюти на біржах, які здійснюють таку діяльність, на що має вказувати назва такої біржі.

Відповідно до податкового законодавства до операцій з криптовалютою застосовуються норми договірного права. Виходячи з того, що у Канаді криптовалюта визнається товаром (річчю), угоди з їх використанням для здійснення оплати товарів та послуг розглядаються як бартерні операції.

Операції із використанням криптовалюти регулюються податковим законодавством.

Відповідно, товари чи послуги, придбані з використанням цифрової валюти, повинні бути включені до доходу з метою оподаткування. Згідно з діючим законодавством бартерна операція вважається такою, коли особи домовились обміняти товари чи послуги без здійснення грошових розрахунків. Тож, суми у криптовалюті, отримані за товар чи послуги, мають бути включені у доход продавця для цілей оподаткування.

Закон вимагає вказувати у податковій декларації будь-які доходи чи втрати особи від купівлі-продажу цифрової валюти. Створення криптовалюти (майнінг) також може розцінюватись як ведення підприємницької діяльності, а тому відповідні доходи повинні бути відображені у річній звітності такого підприємця.

У цьому контексті необхідно нагадати, що ще у 2014 році у цій країні було ініційовано законодавчу пропозицію щодо внесення змін до законодавства у сфері відмивання грошей, отриманих від злочинної діяльності, та фінансування тероризму, відповідно до яких використання цифрової валюти, включаючи біткоіни, має розцінюватись як “послуги з використанням грошей” для цілей законодавства про відмивання незаконно отриманих доходів. Характеристикою такого виду послуги є те, що такими визнаються готівкові операції, обмін іноземної валюти, обслуговування дорожніх чеків чи переказ грошових коштів на суму більше як 1000 канадських доларів на одну людину на день. Така діяльність повинна бути зареєстрована для цілей здійснення контролю – для перевірки того, чи не підпадають такі операції під категорію підозрілих. Ці положення поки що не набрали законної сили, триває робота з імплементації законодавчих положень у підзаконних актах.

Стосовно правового положення інших цифрових активів, зокрема цінних паперів, то важливо зазначити, що у Канаді напрацьована відповідна нормативна база.

Підготовлено за матеріалами Global Restructuring Review

Олександр Бірюков, д.ю.н., радник Юридичної групи LCF

 

Новини за темою

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро