Криптовалюта – це майно (у Канаді)

Редакцiя
20 квітня 2021, 17:37
34801 хвилину читати

Товари чи послуги, придбані з використанням цифрової валюти, повинні бути включені до доходу з метою оподаткування

  • Посилання скопійованоlink copied

У Канаді цифрова валюта, у тому числі криптовалюта, не вважається законним платіжним засобом. Разом з тим, криптовалюту у цій країні використовувати не заборонено.

Цифрову валюту можна використовувати для придбання товарів і послуг в Інтернеті та у торговельних організаціях, в яких їх приймають. Також дозволяється купівля чи продаж цифрової валюти на біржах, які здійснюють таку діяльність, на що має вказувати назва такої біржі.

Відповідно до податкового законодавства до операцій з криптовалютою застосовуються норми договірного права. Виходячи з того, що у Канаді криптовалюта визнається товаром (річчю), угоди з їх використанням для здійснення оплати товарів та послуг розглядаються як бартерні операції.

Операції із використанням криптовалюти регулюються податковим законодавством.

Відповідно, товари чи послуги, придбані з використанням цифрової валюти, повинні бути включені до доходу з метою оподаткування. Згідно з діючим законодавством бартерна операція вважається такою, коли особи домовились обміняти товари чи послуги без здійснення грошових розрахунків. Тож, суми у криптовалюті, отримані за товар чи послуги, мають бути включені у доход продавця для цілей оподаткування.

Закон вимагає вказувати у податковій декларації будь-які доходи чи втрати особи від купівлі-продажу цифрової валюти. Створення криптовалюти (майнінг) також може розцінюватись як ведення підприємницької діяльності, а тому відповідні доходи повинні бути відображені у річній звітності такого підприємця.

У цьому контексті необхідно нагадати, що ще у 2014 році у цій країні було ініційовано законодавчу пропозицію щодо внесення змін до законодавства у сфері відмивання грошей, отриманих від злочинної діяльності, та фінансування тероризму, відповідно до яких використання цифрової валюти, включаючи біткоіни, має розцінюватись як “послуги з використанням грошей” для цілей законодавства про відмивання незаконно отриманих доходів. Характеристикою такого виду послуги є те, що такими визнаються готівкові операції, обмін іноземної валюти, обслуговування дорожніх чеків чи переказ грошових коштів на суму більше як 1000 канадських доларів на одну людину на день. Така діяльність повинна бути зареєстрована для цілей здійснення контролю – для перевірки того, чи не підпадають такі операції під категорію підозрілих. Ці положення поки що не набрали законної сили, триває робота з імплементації законодавчих положень у підзаконних актах.

Стосовно правового положення інших цифрових активів, зокрема цінних паперів, то важливо зазначити, що у Канаді напрацьована відповідна нормативна база.

Підготовлено за матеріалами Global Restructuring Review

Олександр Бірюков, д.ю.н., радник Юридичної групи LCF

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У випадках, коли підприємство не має активів для покриття витрат, діє державний компенсаційний фонд («Справи без активів»), який забезпечує мінімальну оплату послуг ліквідатора (1 500 євро)

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"