Проекти та інновації

Закон про віртуальні активи: через півроку – рік треба розробляти правки і трошки «відкручувати гайки»

8 вересня 2021, 12:43Новини590

Этот материал также доступен на русском

Абсолютно абсурдною є ч.7 ст.4 Закону, яка визначає, що віртуальний актив не є засобом платежу та засобом обміну на майно

  • Посилання скопійованоlink copied

При розробці Закону України “Про віртуальні активи” експерти взяли найкращі практики, наклали на наші реалії, узгодили з ринком, регуляторами і прийняли відповідний нормативно-правовий акт. Про це у ексклюзивному коментарі Вorgexpert розповів Олександр Черних, адвокат, автор наукових публікацій в сфері блокчейн, який був залучений до робочих груп при розробці та вдосконаленні законопроекту.

“Слід відмітити те, як приймався закон: особисто я не пам‘ятаю такого залучення ринку та експертів до розробки закону та інфраструктури навколо закону. Однозначно Зе-команді за це плюс”, – зазначає адвокат.

Серед мінусів документу пан Черних називає побоювання розробників давати прямі визначення та чітко скопіювати дефініції з євродиректив та невідповідність деяких норм концепції закону в цілому.

“Абсолютно абсурдною є ч.7 ст.4 Закону, яка визначає, що віртуальний актив не є засобом платежу та засобом обміну на майно. При цьому увесь закон побудовано на тому, що є забезпечені віртуальні активи, що забезпечуються грошами чи майном. Це була позиція НБУ, в робочих групах обговорювали, і як так вийшло, я не розумію”, – нарікає експерт.

При цьому він відмічає, що плюсом є те, що вітчизняна система чимось нагадує британську, тобто є орган реєстрації діяльності за заявним принципом (Мінцифра), а окремі послуги та нагляд здійснюють вже профільні регулятори – НБУ та ДКЦБФР.

“Зауважу, що, мабуть, через півроку-рік маємо розробляти правки і трошки «відкручувати гайки», бо в деяких питаннях закон є досить зарегульованим. Хоча, враховуючи любов нашого суспільства до пірамід та збагачення на «повітрі», суворий нагляд на перших порах є логічним. В мене були зауваження, які ми подавали і від НААУ, і від ВАФК. В остаточній редакції, яку мені надсилали як експерту Foresight VA2030, то 99% положень мене влаштувало і гадаю, що ті, хто давно «варяться» саме в правовій частині ринку віртуальних активів, а не в спекуляційно-шахрайських хмарках, законом задоволені. Головне, що наша модель максимально наближена до вимог ЄС! Позицію Держфінмониторингу, НБУ, правоохоронців автори врахували, тому українські криптовики тепер з «сірої зони» стануть «білими»”, – резюмує Олександр Черних.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі