За результатами січня великий бізнес задекларував до сплати 10,6 млрд грн ПДВ

23 лютого 2022, 12:35Новини441

Этот материал также доступен на русском

Завдяки проведеній роботі дотримано адекватність декларування ПДВ у порівнянні з січнем 2021 року, зокрема, приріст нарахувань по декларації склав  85,4 % при зростання  обсягів постачання на 63,6 %.

  • Посилання скопійованоlink copied

Платниками Центрального управління, за результатами роботи січня 2022 року, задекларовано до сплати 10,6 млрд грн податку на додану вартість. Цей показник в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 4,9 млрд грн або в 1,8 рази. Про це повідомив начальник Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Микола Чмерук.

За його словами, завдяки проведеній роботі дотримано адекватність декларування ПДВ у порівнянні з січнем 2021 року, зокрема, приріст нарахувань по декларації склав 85,4 % при зростання обсягів постачання на 63,6 %.

За рахунок випереджаючого темпу приросту нарахувань ПДВ до сплати над обсягами оподатковуваних операцій, збільшилась податкова віддача в порівнянні з січнем 2021 року, а саме на 0,38 відсоткових пункти (з 2,84 % за результатами фінансово-господарської діяльності за січень 2021 року до 3,22 % – за січень 2022 року). Також, податкова віддача зросла і в порівнянні з декларацією за грудень 2021 на 0,28 відсоткових пункти (з 2,94 % за результатами фінансово-господарської діяльності за грудень 2021 року до 3,22 % – за січень 2022 року).

Значний внесок в наповнення бюджету з податку на додану вартість по деклараціях за січень 2022 року забезпечили підприємства таких галузей економіки як:

  • добувна промисловість – задекларували 2,3 млрд грн, що на 0,4 млрд грн, або на 18,6 % більше нарахувань ПДВ за січень 2021 року (1,9 млрд грн);
  • оптова та роздрібна торгівля – 1,2 млрд грн, що на 0,3 млрд грн, або на 25,5% більше ніж результати фінансово-господарської діяльності минулого періоду (0,9 млрд грн);
  • постачання електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря – 3,5 млрд грн, що в 8,7 рази або на 3,1 млрд грн, більше ніж результати фінансово-господарської діяльності січня 2021 року (0,4 млрд грн);
  • інформація та телекомунікація – задекларували 0,8 млрд грн, що на 0,1 млрд грн, або на 19,6 % більше нарахувань ПДВ аналогічного періоду минулого року (0,7 млрд грн).
  • транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність – задекларували 1,6 млрд грн, що на 0,7 млрд грн, або на 80,4 % більше нарахувань ПДВ аналогічного періоду минулого року (0,9 млрд грн).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону