Огляд ЗМІ

“Воєнний” подарунок від Данії: БТР М113, міни калібру 120 мм та протитанкова зброя (ВІДЕО)

28 квітня 2022, 18:24Новини712

Важлива сама тенденція – Копенгаген змінив свою офіційну позицію та наважився постачати Україні озброєння

  • Посилання скопійованоlink copied

Уряд Данії вирішив передати Україні нову партію військової допомоги – бронетранспортери М113, міни калібру 120 мм та протитанкову зброю, без вказівки по кількості. Про це сповіщає суспільний телерадіомовник Danmarks Radio.

Поставки зброї є частиною загальної допомоги в розмірі 600 мільйонів крон (еквівалент $90 млн), якe прем’єр-міністр Метте Фредеріксен пообіцяла Україні минулого тижня під час візиту до столиці Києва.

Незалежно від того, скільки саме одиниць зброї та техніки отримають ЗСУ від Данії, тут важлива сама тенденція – Копенгаген змінив свою офіційну позицію та наважився постачати Україні озброєння. Бо, як раніше розповідав Defense Express, на початку лютого цього року данський уряд відмовився продати навіть ПЗРК Stinger, бо вони “застарілі”.

Якщо заглянемо в The Military Balance за 2021 рік, то побачимо, що данська армія має лише 120 бронетранспортерів типу М113 усіх модифікацій, у тому числі – самохідних мінометів. І також – лише 20 буксированих мінометів калібру 120 мм, Soltam K6B1 ізраїльського виробництва. У відкритих джерелах є згадка, що Данія ще з 2020 року планує списати усі свої наявні БТР типу М113, та повністю перейти на колісні бронетранспортери Piranha V (данська армія має 219 таких бронемашин). І така обставина дає певний “люфт” для оцінок, скільки ж саме Україна може отримати від Данії бронетранспортерів М113.

І данські, і українські військові погоджуються з тим, що будь-які броньовані екіпажні машини зараз підійдуть для війни проти росії.

“Основа війни – це рухомий бій, де необхідно захистити особовий склад, який буде переміщено з точки А в пункт Б через зони, які перебувають під обстрілом. При цьому важливе певне озброєння, оскільки на БТР типу М113 можна встановити великокаліберний кулемет”, – каже майор Крістіан Ліндхардт з Академії оборони Данії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”