Ключові факти
- За словами Арахамії, військові вважають, що проголосована нещодавно правка не вирішує питання, пов’язані з грошовою винагородою, зокрема, строковиків і курсантів.
- Її текст не враховує особливостей проходження служби в різних регіонах і виконання завдань різного ступеня складності, йдеться у листі.
- Автори листа заявляють, що система оплати праці має бути справедливою і забезпеченою бюджетним фінансуванням, «а не просто існувати на папері».
- Підписанти листа пропонують надалі розробляти нормативну базу щодо оплати праці захисників більш диференційовано і головне – із залученням командування та представників сектора нацбезпеки й оборони.
- Автори листа звернулися до Верховної Ради з проханням відкласти розгляд проєкту постанови № 8312-П від 11.04.2023. Натомість – зібрати робочу групу з представників Верховної Ради, Кабміну, Генштабу ЗСУ і до кінця травня спільно розробити законопроєкт, який урегулює питання оплати праці захисників.
«Поділяємо такий підхід і вважаємо, що питання військових не можна вирішувати без участі самих військових. Тому будемо пропонувати відкласти розгляд постанови №8312-П і негайно створити робочу групу з представників Верховної Ради, уряду та силового блоку, щоб напрацювати фінальне рішення стосовно чутливого для суспільства питання оплати праці наших захисників», – зазначив Арахамія.
- Під листом підписалися міністр оборони Олексій Резніков, голова МВС Ігор Клименко, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, начальник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, командувач Нацгвардії Юрій Лебідь, голова СБУ Василь Малюк.
Контекст
Міноборони з 1 лютого скасувало додаткову винагороду в 30 000 грн військовим та силовикам, які не перебувають на передовій. Мотивація – «заради справедливого підходу».