Відновлення зруйнованих об’єктів на Київщині: БЕБ упередило розтрату понад 686 млн грн бюджетних коштів

22 лютого 2024, 13:13Новини130

Постійно аналізується проєктно-кошторисна та тендерна документація у сфері будівництва, яка розроблена громадами, районами та профільними департаментами КОВА

  • Посилання скопійованоlink copied

Аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області з початку року проаналізували більше тисячі тендерних закупівель на загальну суму майже 6 млрд грн.

Особливу увагу співробітники БЕБ приділяють питанню відбудови житла на Київщині, яке постраждало внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації. Спільно з фахівцями Київської обласної військової адміністрації, постійно аналізується проєктно-кошторисна та тендерна документація у сфері будівництва, яка розроблена громадами, районами та профільними департаментами КОВА.

“Співробітники БЕБ щоденно здійснюють аналіз державних закупівель з метою підвищення ефективності прийняття управлінських рішень. З початку року ми вже направили 25 рекомендацій до замовників послуг з метою упередження неефективного використання коштів з місцевого бюджету. Таким чином упереджено розтрату понад 686 млн гривень бюджетних коштів”, – підкреслив керівник ТУ БЕБ у Київській області, Максим Кутерга.

Водночас в адміністрації наголошують, що після деокупації Київщини значний відсоток проєктно-кошторисної документації розроблявся швидкими темпами, зважаючи на потребу оперативної відбудови зруйнованого. Внаслідок цього якість чималої кількості проєктів є вкрай низькою, не враховуючи реальний обсяг необхідних робіт. Крім того, за результатами аналізу ринкових цін на будівельні матеріали та вироби, встановлено чимало випадків завищення цін на окремі позиції, роботи та послуги.

Наразі всі договори на проведення робіт підписуються підрозділами КОВА за динамічними цінами. Враховуючи рекомендації БЕБ вони ретельно перевіряються, а вже під час підписання актів виконаних робіт за потреби коригуються кошторисником, що у фінальному результаті дає змогу запобігати неефективному використанню та розтраті бюджетних коштів.

На думку Голови Київської ОВА Руслана Кравченко, побудувати систему так, щоб усі процеси відбудови були повністю прозорими – це спільне завдання всіх державних органів.

«Це умова довіри людей та запорука співпраці з міжнародними партнерами. Для досягнення швидкого та ефективного результату важлива координація зусиль усіх без винятку: правоохоронних органів, обласної адміністрації, районів та громад, антикорупційних органів», – вважає Кравченко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?