Проекти та інновації

В Україні зростуть штрафи для ухилянтів: названо суми

26 грудня 2023, 17:41Новини554

Этот материал также доступен на русском

Кабмін пропонує внести зміни до Адміністративного та Кримінального кодексів

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні планують збільшити штрафи для ухилянтів від мобілізації. Відповідний законопроект, яким посилюється відповідальність в тому числі за усі військові злочини, вже лежить на розгляді у Верховній Раді.

Кабмін пропонує внести зміни до Адміністративного та Кримінального кодексів, згідно з якими штрафи ухилянтам становитимуть від 34 до 204 тисяч гривень.

Так, за порушення правил військового обліку (наприклад, за ухилення від постановки на облік) пропонується збільшити штраф у розмірі від п’ятисот до тисячі необкладаємих податком мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 000 грн). На сьогоднішній день сума штрафу складає 3400–5100 грн.

За порушення законодавства щодо оборони, військового обов’язку та військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації пересічних громадян штрафуватимуть на суму від 25 500 до 34 000 грн, а посадовим особам “світить” від 34 000 до 85 000 грн.

 

Слід зазначити, що за порушення цього ж законодавства в особливий період штраф буде становити від 34 000 до 51 000 грн для громадян і від 153 000 до 204 000 грн для посадових осіб.

Також у законопроекті сказано, що особи, які порушують законодавство під час дії особливого періоду, можуть бути затримані на строк до трьох годин для складання протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення – до трьох діб.

Нагадаємо, кримінальне покарання за ухилення від мобілізації передбачено у вигляді від трьох до п’яти років позбавлення волі. Після ухвалення змін до закону дане покарання буде застосовним, у тому числі для громадян, які відмовляють від проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Джерело

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі