Проекти та інновації

В Україні стартап може отримати від держави $85 тисяч на розвиток

24 червня 2021, 11:53Новини287

Этот материал также доступен на русском

В Україні відсутня стартап-екосистема в розумінні масштабу. Є так звана “долина смерті” — це прогалина між ранньою стадією та стадією, коли венчурний бізнес готовий інвестувати.

  • Посилання скопійованоlink copied

На розвиток стартапу в Україні можна отримати від держави $85 тис. Хто може претендувати на гроші з бюджету та яким чином працює Український фонд стартапів, розповів заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков під час виступу на iForum 2021, – повідомляє Мінфін.

Скільки в Україні стартапів?

За словами Олександра Борнякова, за різними оцінками в Україні з населенням близько 40 млн осіб налічується від 1 тис. до 4 тис. стартапів. Водночас, наприклад, в Ізраїлі — 9 тис. стартапів при населенні 9 млн осіб, а в Естонії — 2 тис. стартапів при населенні 1 млн.

«Проблема полягає у тому, що в Україні відсутня стартап-екосистема в розумінні масштабу. Є так звана “долина смерті” — це прогалина між ранньою стадією та стадією, коли венчурний бізнес готовий інвестувати», — пояснив експерт.

Для вирішення даної проблеми було створено Український фонд стартапів. Проєкт насамперед націлений на ринок України, а також тих талановитих підприємців, які зараз за її межами, але готові повернутися.

Крім того, Фонд відкритий і для нерезидентів. «Вже зараз у базі Фонду є заявки від компаній, засновниками яких є громадяни Ізраїлю, Білорусі, Італії, Грузії, Бразилії. Єдина умова — створити компанію чи відкрити ФОП в Україні», — сказав заступник міністра.

Хто може отримати грант?

Щоб взяти участь у конкурсі на грант, стартап повинен відповідати низці умов, зокрема:

  • бути зареєстрованим як компанія чи ФОП в Україні;
  • бути спрямованим на отримання прибутку та досягнення соціального ефекту шляхом випуску на ринок нових технологій, товарів, рішень;
  • його діяльність має базуватися на масштабуванні бізнес-моделі та бути глобально орієнтованою;
    розмір інвестицій за весь час не має перевищувати $300 тис.;
  • сукупний дохід за попередній рік діяльності не повинен перевищувати $300 тис.

На сьогодні, за словами експерта, Фонд є найбільшим ангельським інвестором в Україні, де стартап фактично може отримати від держави $85 тис. на розвиток.

Спеціальні умови для стартаперів

Олександр Борняков розповів, що сьогодні в Дія City створено особливі умови для стартапів. Зокрема, запроваджено спеціальний правовий режим для ІТ-індустрії в Україні, що надасть стартапам найкращі податкові умови у Східній Європі. Також в Україні запрацюють поширені світові практики.

«Ми зробимо так, щоб тут працювало багато конструкцій, які є стандартом венчурного інвестування в світі. Це буде в Україні і не треба буде нікуди виїжджати», — заявив заступник міністра.

Компанії-резиденти Дія City матимуть найнижчі податкові ставки та можливість обирати, який корпоративний податок сплачувати — податок на виведений капітал чи податок на прибуток.

На переконання Олександра Борнякова, запровадження цього спеціального режиму сприятиме приходу венчурних фондів в Україну.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?