Проекти та інновації

Уряд хоче розширити програму доступної іпотеки для всіх українців і зменшити кредитні ставки

4 жовтня 2021, 11:23Новини132

Этот материал также доступен на русском

Наступні 2-3 роки влада буде “просувати реформи фактично в бойовому режимі”.

  • Посилання скопійованоlink copied

Уряд хоче розширити програму доступної іпотеки для всіх українців і зменшити кредитні ставки, заявив прем`єр-міністр Денис Шмигаль у Трускавці під час зустрічі партії “Слуга народу”, пише Liga.net.

“Розглядається можливість продовжити іпотечну програму забезпечення житлом. Але не під 7%, а 5%. І для всіх”, – уточнив Шмигаль.

Також він підкреслив, що наступні 2-3 роки влада буде “просувати реформи фактично в бойовому режимі”.

За даними Міністерства фінансів, станом на 27 вересня поточного року уповноважені банки з виконання держпрограми «Доступна іпотека 7%» підписали 871 кредитний договір на суму 746,43 млн грн (у т.ч. на первинному ринку – 24,1%, а на вторинному – 75,9%). Як повідомлялося, загалом до уповноважених банків надійшло 1254 заявок на участь у програмі на суму 1092,05 млн грн.

У вересні Кабмін прийняв постанову про випуск ОВДП у 2021 році на суму 20 млрд грн для докапіталізації ПрАТ “Українська фінансова житлова компанія” (УФЖК; “Укрфінжитло”).

ОВДП будуть випущені на термін до 15 років з відсотковою ставкою до 13% річних.

“Укрфінжитло” було утворене в кінці 2020 року зі статутним капіталом 10 млн грн. Ця держкомпанія буде займатися реалізацією держпрограм із забезпечення громадян житлом на умовах іпотечного кредитування та фінансового лізингу за рахунок власних і залучених коштів.

Верховна Рада та Кабмін уже прийняли рішення про приєднання Державно іпотечної установив (ДІУ) до “Укрфінжитло”. Зобов`язання ДІУ, гарантовані державою, становлять 7,7 млрд грн; її збиток за 2020 рік – 4,65 млрд грн; власний капітал – мінус 2,3 млрд грн (при статутному капіталі 2,3 млрд грн). У першому півріччі Мінфін виплатив по дефолтним облігаціям ДІУ 1,75 млрд грн.

За даними Мінфіну, сьогодні на житловому обліку перебувають понад 650 тисяч сімей, з яких понад 100 тисяч – родини держслужбовців. Також на підтримку держави очікують 1,5 млн переселенців з Донбасу й Криму.

За розрахунками МВС, для продовження реалізації держпрограми забезпечення поліцейських та працівників служби цивільного захисту житлом, яку започаткувала ДІУ, необхідно біля 10 млрд грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?