Проблемні борги

Українцям роздають гроші на оплату комуналки: хто не отримає

8 листопада 2021, 17:15Новини246

Реструктуризація передбачає, що з боржником розроблять графік погашення боргу.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні у «червоних» зонах карантину субсидії на оплату комуналки (видають готівкою, – ред.) збільшили на 50%. Водночас ті, хто має борг перед постачальниками комунальних послуг, гроші отримати не зможуть.

Про це повідомив заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко, передає «Обозреватель», зазначають «Волинські новини».

За його словами, якщо є великий борг і його не можна погасити одним платежем, то сім’ї можуть звернутися по допомогу укласти договір реструктуризації та отримати субсидію. Реструктуризація передбачає, що з боржником розроблять графік погашення боргу.

Так, щоб залишитися без субсидії, достатньо мати борг у розмірі лише від 340 грн. «Якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлову субсидію буде призначено з початку опалювального сезону», – зазначили в Мінсоці.

Також без допомоги на оплату комуналки залишаться ті, хто має борг зі сплати аліментів. Крім цього, є обмеження і щодо доходу. Сім’я може отримати субсидію в тому разі, якщо на комуналку доводиться витрачати понад 15% сукупного доходу сім’ї.

Як збільшили допомогу на комуналку?

Українці отримують допомогу на оплату того обсягу комунальних послуг, який не перевищує соціальних нормативів. На час карантину в тих регіонах, де запровадили «червону» зону, ці нормативи збільшили на 50%. Як наслідок, наполовину збільшиться розмір субсидії.

Для деяких сімей ідеться про понад 1000 гривень на місяць. Водночас, як тільки регіон вийде із «червоної» зони, норму знизять.

Від чого залежить розмір субсидії?

Як зазначається, сума допомоги від держави на оплату комуналки розраховується індивідуально кожної сім’ї. Вона залежить від таких показників:

  • дохід;
  • склад сім’ї;
  • розмір житла;
  • норми споживання води, електроенергії та газу.

Тобто субсидіанти одержують гроші на оплату не всіх комунальних послуг, а лише в межах нормативів споживання. У середньому українці платять за комуналку близько 15% від свого сукупного доходу. Але пенсіонери, у яких прибутки традиційно дуже низькі, можуть розраховувати й на більш суттєву допомогу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн