Проекти та інновації

У Раді хочуть посилити авторитет адвокатури шляхом додаткового обмеження доступу до професії

26 жовтня 2021, 14:38Новини603

Этот материал также доступен на русском

У законопроєкті запропоновано внести зміни до чинного законодавства в частині посилення авторитету адвокатури.

  • Посилання скопійованоlink copied

22 жовтня 2021 року група народних обранців зареєструвала в Парламенті законопроєкт № 6205 «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо посилення авторитету адвокатури», зазначає Юрліга.

Так, автори законодавчої ініціативи вважають, що попри єдність відповідної системи права та законних інтересів, гарантії діяльності адвокатів є незахищеними порівняно із суддями та прокурорами, а доступ до професії адвоката є значно простішим. У результаті авторитет адвокатури в суспільстві перебуває на вкрай низькому рівні.

У законопроєкті запропоновано внести зміни до чинного законодавства в частині посилення авторитету адвокатури, вирівнювання правового статусу адвокатів із суддями та прокурорами, забезпечення більшого дотримання прав і законних інтересів адвокатів. Завданнями проєкту визначено закріплення на законодавчому рівні додаткових підстав, що унеможливлюють зайняття адвокатською діяльністю, удосконалення вимог стосовно несумісності та підстав для припинення права щодо зайняття адвокатською діяльністю.

Народні депутати пропонують закріпити, що адвокатом не може бути особа, яка, окрім вже наявних у статті 6 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» підстав:

  • звільнена з посади або позбавлена права на здійснення професійної діяльності за порушення присяги та/або вчинення корупційного правопорушення, – протягом п’яти років з дня такого звільнення або позбавлення права;
  • протягом останніх трьох років безперервно працювала або працює на посаді судді, прокурора, слідчого, дізнавача, працівника підрозділу, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, працівника пенітенціарної служби, нотаріуса, державного або приватного виконавця, арбітражного керуючого, на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, на іншій посаді, на якій одночасне здійснення адвокатської діяльності заборонено законом;
  • протягом останнього року до отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю вчинила дії, що порушують правила адвокатської етики, права адвокатів, перешкоджають законній адвокатській діяльності, принижують авторитет адвокатури.

Також запропоновано встановити, що несумісною з діяльністю адвоката є судова, експертна, правоохоронна, оперативно-розшукова діяльність.

Крім цього, законопроєктом передбачено норму, відповідно до якої право на заняття адвокатською діяльністю припиняється шляхом анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у разі зупинення права на заняття такою діяльністю протягом семи років підряд.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…