За кордоном

Telegram можуть оштрафувати в Німеччині на $55 млн

14 червня 2021, 14:13Новини143

Этот материал также доступен на русском

Месенджер не видаляє злочинний контент і не призначив особу, до якої можна звернутися зі скаргою

  • Посилання скопійованоlink copied

Влада Німеччини може оштрафувати засновану Павлом Дуровим компанію Telegram на 55 млн євро. Про це повідомляє німецький журнал Der Spiegel, на який посилається Forbes.

Німецьке Міністерство юстиції хоче, щоб месенджер оперативно видаляв злочинний контент і активно ділився іншими даними, необхідними для розслідувань, зазначає видання. Федеральне управління юстиції порушило проти Telegram провадження через те, що компанія не призначила контактну особу для спілкування з владою і не забезпечила процедуру подання скарг на контент, що порушує закон.

Федеральне управління юстиції направило два листи в Дубай, наказавши провести слухання із зазначеної теми. 20 травня вони в формі вербальної ноти були передані посольством Німеччини Міністерству закордонних справ емірату.

Німецьке законодавство зобов’язує Facebook, YouTube і Twitter видаляти будь-який незаконний або шкідливий контент, про який їм повідомляють, однак на Telegram цю вимогу поки не поширюється, зазначає Der Spiegel.

За даними видання, Міністерство внутрішніх справ Німеччини довгий час кваліфікувало месенджер як «проблематичний канал».

«Національні закони, німецькі або європейські, для цих людей, схоже, не мають значення», – сказав Der Spiegel неназваний чиновник міністерства. За його словами, якщо Telegram відмовиться співпрацювати, в крайньому випадку можна припустити, що його заблокують у Німеччині.

«Жодна платформа, яка використовується мільйонами людей в Євросоюзі, не має права ігнорувати наше законодавство», – заявила Der Spiegel міністр юстиції Німеччини Крістіне Ламбрехт. Вона виступає за регулювання месенджерів, таких як Telegram, на рівні ЄС, відзначає журнал.

На тлі наближення парламентських виборів в Німеччині німецькі чиновники побоюються того, що Telegram може стати великим джерелом дезінформації, пише Der Spiegel.

Дуров і члени його команди це питання не прокоментували.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом