Що шукають і купують українці під час війни – аналітика OLX

21 квітня 2022, 09:06Новини418

Як і в довоєнний період, електроніка та одяг залишаються найбільш затребуваними товарами серед українців

  • Посилання скопійованоlink copied

За тиждень, як показують дані сервісу безкоштовних оголошень OLX, доставили товарів на 100 млн гривень. Як і в довоєнний період, електроніка та одяг залишаються найбільш затребуваними товарами серед українців. При цому зріс попит на павербанки, а замість диванів почали шукати товари першої необхідності.

Пошукові запити українців від початку вторгнення

Наразі платформа OLX повернулась до 42% довоєнних замовлень.

Цьому сприяють:

  • відновлення роботи українських бізнесів, в тому числі малих та середніх підприємств;
  • відновлення роботи поштових відділень Укрпошта та Нова пошта;
  • безперебійний доступ до інтернету завдяки національним операторам;
  • стабільна робота банківської системи;
  • можливість безкоштовного відправлення та отримання товарів.

Наприклад, з OLX Доставка користувачі можуть безкоштовно відправляти товари Укрпоштою до кінця червня.

Ноутбуки стали на 40% більше цікавити покупців. Пошуки телефонів зросли у 2,5 рази.

До них шукають додаткові джерела живлення, павербанки, які до російського вторгнення майже не цікавили українців у категорії “Електроніка“.

У категорії “Мода і стиль” українці стали надавати перевагу комфорту. Так, куртки, сукні та черевики замінили кросівки (попит зріс удвічі), спортивні костюми та валізи — 35 та 33 млн запитів відповідно. Також покупці вперше почали шукати на OLX тактичні куртки.

Серед дитячих товарів лідерами залишається сезонний одяг (кросівки та куртки) і дитячий транспорт (велосипеди та самокати), який шукали понад 48 млн разів. У порівнянні з довоєнним періодом, попит на велосипеди зріс у 2,5 рази. Двоколісний транспорт знаходиться в топі пошуків і в категорії “Хобі і відпочинок”. Ще до війни українці часто шукали велосипед, а вже з 24 лютого попит зріс на 45%.

У 100 разів збільшились пошуки спальних мішків, які в несезон до війни не користувалися попитом.

За майже два місяці протистояння на OLX з’явилися і нові запити, як от танк (майже 5 млн пошуків) та бронежилети (40 млн пошуків). Однак їх продаж на платформі заборонений і подібні оголошення деактивуються з метою підтримки безпеки та боротьби з перепродажем гуманітарної допомоги.

Дивани, шафи та кухні завжди були в топі пошуків категорії “Дім і сад”, однак війна внесла свої корективи в потреби українців. Традиційно популярні товари змінили засоби першої необхідності — генератори (60 млн пошуків), буржуйки і матраци (11,8 та 7,4 млн пошуків відповідно). Також користувачі активно шукають борошно, саджанці та картоплю. У мирний час в категорії “Тварини” більше шукали свійську худобу, проте після 24 лютого пошукові запити різко змінилися.

Найпопулярніший запит — “віддам тварину” — зріс у чотири рази і свідчить про те, що українці розглядають варіант прихистити домашніх тварин, які втратили домівки та господарів. Разом з тим, у 63 рази виріс попит на переноски для тварин, а от корм до війни не шукали взагалі, однак зараз він знаходиться в п’ятірці найпопулярніших запитів у категорії. В топі пошуків, 63,7 млн разів, французькі бульдоги. Скоріш за все, українці шукають собак, яких роздавали із розплідників під час евакуації з гарячих точок.

Від початку війни середній чек покупок на OLX зріс на 75% з 578 грн до 1 000 грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2021 року вартість найдорожчого товару в березні-квітні зросла на 4 200 грн.

Серед незвичних покупок – металошукач. Найдешевші товари, які часто замовляли з OLX Доставка, — книги, комплекти одягу та дитячі іграшки. Серед оригінальних пропозицій — мильні бульбашки, різні сорти квасолі, велика клітка для мишей та кришталева чашка. Як змінилися напрямки замовлень від початку війни У мирний час товари на OLX найчастіше шукали в Київській, Харківській, Дніпропетровській, Донецькій та Львівській областях. Зараз же до переліку найактивніших додались Одещина (там часто шукають необхідне в категорії “Хобі, відпочинок і спорт”) і Полтавщина (у регіоні стали більше цікавитись дитячими речами, одягом і тваринами).

Що ж до найпопулярніших напрямків, то все частіше українці стали доставляти товари у межах Львова, Дніпра та Одеси. Крім того, місто Лева стало одним із базових пунктів відправлення-отримання замовлень із інших областей України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону