За кордоном

Сенат США схвалив підвищення стелі держборгу, щоб уникнути дефолту

8 жовтня 2021, 11:09Новини430

Этот материал также доступен на русском

Допустимий рівень запозичень було вирішено підвищити на 480 млрд дол, зараз дозволений розмір держборгу становить 28,4 трлн доларів. Це, згідно з оцінками Мінфіну, дозволить покривати витрати уряду.

  • Посилання скопійованоlink copied

Сенат США схвалив законопроект про тимчасове підвищення дозволеного рівня держборгу. Цей захід дозволить країні уникнути теоретичної можливості дефолту за державними зобов`язаннями, пише Reuters, констатує “РБК-Україна”.

Допустимий рівень запозичень було вирішено підвищити на 480 млрд дол, зараз дозволений розмір держборгу становить 28,4 трлн доларів. Це, згідно з оцінками Мінфіну, дозволить покривати витрати уряду до 3 грудня.

Глава Міністерства фінансів США Джанет Йеллен 28 вересня направила лист лідерам Конгресу, в якому застерегла законодавців, що 18 жовтня США дійде до “боргової стелі”, що може призвести до дефолту країни.

“Боргова стеля” – загальна сума коштів, яку США можуть позичити на виконання чинних державних зобов`язань, наприклад соціальних виплат, зарплат військовим, обслуговування держборгу тощо.

Раніше Конгрес США підтримав тимчасовий бюджет для уникнення “шатдауну”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?