Проблемні борги

Реалізація арештованого майна за фіксованою ціною: на що варто звернути увагу?

6 травня 2021, 09:50Новини123

Покупцем майна стає той, хто першим звернув заявку в електронній формі через особистий кабінет і не пізніше 15 хвилин оплатив ціну лота.

  • Посилання скопійованоlink copied

Процедура проведення аукціонів строго регламентована Наказом Міністерства юстиції України від 29.09.2016 р № 2831/5 про затвердження «Порядку реалізації арештованого майна».Наказом державне підприємство «Сетам» уповноважене на здійснення заходів із супроводження програмного забезпечення системи реалізації майна, організацію та проведення електронних торгів, торгів з фіксованою ціною і на виконання інших функцій, передбачених Порядком, – повідомляє Простобанк.

Датою передачі майна на реалізацію вважається дата внесення в Систему інформаційного повідомлення про електронні торги (торги за фіксованою ціною).

Організатор торгів здійснює внесення в Систему інформації про арештоване майно (формування лота) і його реалізацію за заявкою відділу державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Реалізація за фіксованою ціною застосовується щодо майна, оціночна вартість якого не перевищує 50 мінімальних розмірів заробітної плати. Реалізація за фіксованою ціною не застосовується до нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських і річкових суден незалежно від вартості такого майна.

При реалізації майна за фіксованою ціною гарантійний внесок учасником не сплачується.

Реалізація майна за фіксованою ціною здійснюється за стартовою ціною лота, яка фіксується на період реалізації, і не передбачає підвищення ціни в ході торгів. Якщо протягом цього терміну майно не реалізовано, воно виставляється на повторні торги за ціною, що становить 75 відсотків його вартості, а в разі повторної нереалізації – майно виставляється на треті торги за 50 відсотків його вартості.

Термін підготовки до проведення торгів становить 5 робочих днів. Торги по фіксованій ціні проводяться протягом одного робочого дня з 9 до 18 годин.

Купити майно може будь-який зареєстрований в Системі учасник в будь-який момент, починаючи з моменту старту торгів.

Покупцем майна стає той, хто першим звернув заявку в електронній формі через особистий кабінет і негайно (не пізніше ніж протягом 15 хвилин) оплатив на рахунок Організатора суму (ціну лота), зазначену в інформаційному повідомленні, в безготівковій формі з використанням електронних платіжних систем.

У разі відсутності у Організатора підтвердження оплати вартості лота учасником протягом 15 хвилин з моменту подачі відповідної заявки вона анулюється. Організатор повторно не допускає до торгів користувача, який був визначений переможцем, але протягом встановленого часу не розрахувався за майно.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами