Проекти та інновації

Раді пропонують знизити міжбанківську комісію

8 липня 2021, 16:53Новини279

Передбачається запровадити відповідальність за перевищення встановлених граничних розмірів комісійної винагороди за інтерчейндж.

  • Посилання скопійованоlink copied

Понад 80 народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає зниження розміру комісії інтерчейндж, зазначає Finance.ua.

Текст проєкту закону №5734 “Про внесення змін до деяких законів України щодо законодавчого регулювання комісійної винагороди за інтерчейндж відповідно до положень Регламенту 2015/751 Європейського парламенту та Ради від 29 квітня 2015 року” оприлюднено на сайті парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується внести зміни до Законів «Про банки і банківську діяльність», «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», а також у прийнятий 30 червня цього року Закон «Про платіжні послуги», який через рік після набрання ним чинності буде введено в дію замість нього.

Документом пропонується закріпити поступовий перехід до встановленого законодавством ЄС розміру комісійної винагороди за інтерчейндж, за яким встановити, що розмір комісійної винагороди за інтерчейндж не може перевищувати:

  • з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2022 року – 1%;
  • з 1 січня 2023 року до 31 грудня 2023 року – 0,7%;
  • з 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року – 0,5%.

Законопроєктом також пропонується встановити, що розмір комісійної винагороди за інтерчейндж з 1 січня 2025 року не може перевищувати відносно суми операції, здійсненої з використанням дебетової платіжної картки – 0,2%, з використанням кредитної платіжної картки – 0,3%.

Також передбачається запровадити відповідальність за перевищення встановлених граничних розмірів комісійної винагороди за інтерчейндж.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…