Зверніть увагу

Оформлення паспортів за кордоном: про що варто знати українцям?

27 березня 2024, 12:00Новини66

Через воєнні дії близько 30 тис громадян України перебувають тільки на території Шотландії та Північної Ірландії

  • Посилання скопійованоlink copied

Порядок оформлення паспортних документів України в консульських установах розтлумачили на вебінарі, організованому представником НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії спільно з Консульством України в Единбурзі.

Так, лише в Единбурзі у 2023 році Консульством України було оформлено понад 3 тисячі паспортів, за І квартал цього року прийнято понад 500 заяв від українських громадян.

Для зручності оформлення паспортних документів в Консульстві України в Единбурзі з минулого року діє електронна черга. На сьогодні вільних місць немає до середини червня 2024 року. Проте модернізація системи надала можливість українцям автоматично просуватися по цій черзі.

«Останнє оновлення, яке було зроблено декілька місяців тому, дало можливість нашим громадянам записуватися в чергу очікування. Це означає: якщо станом, умовно кажучи, на сьогодні немає місць в черзі, то на оформлення паспортних документів наші громадяни мають можливість це зробити шляхом заходження в чергу очікування. Щойно з’являється відповідний слот в стаціонарній черзі, людина отримує повідомлення з датою і часом вільного місця. Тобто, зараз не треба не спати ночами і ловити ці слоти», – повідомив консул – в.о. керівника Консульства України в Единбурзі Андрій Куслій.

В Консульстві України в Единбурзі можна оформити і закордонні паспорти, в тому числі, і дітям, які ще не мають паспорту громадянина України.

«Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 152 від 07.05.2014 ви можете подати паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство. Таким документом може бути як сам паспорт, так і старий закордонний паспорт. Тут немає ніякої зайвої бюрократії, нам просто необхідно ідентифікувати дитину для видачі нових документів», – роз’яснив віце-консул Консульства України в Единбурзі Євген Маньковський.

Також у Консульстві України в Единбурзі повідомили, що на сьогодні нових змін до порядку проведення мобілізаційних заходів не внесено, тому військовий облік видання паспортів громадянам України за кордоном не стосується.

«Варто зауважити, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1202 від 21.10.2022 паспорти у формі картки або книжечки, строк дії яких закінчився за 30 днів до початку повномасштабного вторгнення або після нього, є дійсними документами до завершення воєнного стану. Однак, якщо ви бажаєте все ж їх замінити, то необхідно звернутися до паспортного сервісу, ДП «Документ» у Європі або до Державної міграційної служби України, чи паспортних столів», – зазначив Андрій Куслій.

На останок, представник НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександр Черних нагадав, що у травні 2023 року Україна стала першою країною, що не є членом ЄС, яка увійшла до довірчого списку Європейського Союзу. А це означає, що українські електронні підписи та печатки на цифрових документах автоматично зможуть перевіряти в державах — членах ЄС та підтверджувати їх дійсність. Українці можуть підписувати європейські контракти, документи та заяви за допомогою Дія.Підпис-EU. Це відкриє нові можливості для українських підприємців і перстенців у країнах ЄС.

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення