За кордоном

“Не сховали”. В Іспанії розповіли, як їм вдалось відшукати вілли та яхти підсанкційних росіян (ФОТО)

19 квітня 2022, 19:28Новини304

Пошуками займалась Генеральна рада нотаріату (ДСП) Іспанії. 

  • Посилання скопійованоlink copied

Влада Іспанії заарештовує майно росіян, які опинилися в списках санкцій. В ЗМІ дізнались про те, як вдається знаходити їхню власність, часом оформлену на підставних осіб, і що відбувається далі.

У разі арешту вілл і яхт іспанською владою йдеться про застосування санкцій ЄС, запроваджених стосовно ряду відомих російських державних діячів та бізнесменів після вторгнення російських військ в Україну. Крім того, ряд об’єктів власності, що знаходяться на території Іспанії, зазнають арешту на запит США. Це майно осіб, які у санкційних списках цієї країни. Насамперед, ще у березні, іспанці заарештували яхти, побоюючись, що власники можуть вивести їх із місцевих портів. Потім черга дійшла до нерухомості.

Пошуками займалась Генеральна рада нотаріату (ДСП) Іспанії.

Майно на мільйони євро: вілли та яхти

“Всього в Іспанії заарештовано 34 об’єкти рухомого та нерухомого майна, що належить 14 громадянам Росії”, – розповів співробітник ДСП Рафаель Кортес. За його словами, йдеться про 4 дорогі яхти, один портовий причал і 29 об’єктів житлової нерухомості. Здійснено арешти в основному в Каталонії, де виявлено 14 вілл та 2 яхти, а також у провінціях Аліканте, Малага та на острові Мальорка.

Кортес пояснив, що ДСП має базу даних, до якої включено 150 млн зареєстрованих в Іспанії об’єктів власності. За її допомогою “без особливих зусиль” вдалося визначити майно осіб із списку санкцій, які оформили придбання в Іспанії на своє ім’я. “Важче довелося у тих випадках, коли нерухомість та яхти були записані на підставних осіб, родичів або компанії, що розташовані за межами Іспанії”, – розповів Кортес.

З 29 арештованих вілл лише 11 були оформлені безпосередньо на власників, а 18 – на ім’я інших осіб і фірм. При цьому 8 компаній-власників зареєстровано в самій Іспанії, а 7 – за її межами, у тому числі у Великій Британії, Швейцарії, Литві, Ліхтенштейні, на Віргінських та Кайманових островах.

Як визначити власника

Як приклад виконання Іспанією рішення Євросоюзу про санкції наводиться історія з виявленням у Каталонії та Малазі власності Сергія Чемезова, генерального директора корпорації “Ростех”.

У Чемезова є вілла в селищі С’Агаро (північний схід Іспанії), яка була придбана у 2017 році, як випливає з документів, за 2,9 млн євро.

Втім, зазначають ЗМІ, її задекларована вартість занижена як мінімум уп’ятеро. Друге володіння росіянина, за даними газети Pais, знаходиться у селищі Степона на півдні Іспанії. Воно було придбано у 1998 році ірландською фірмою Holytown Limited. З 2017 року цю фірму контролює компанія Penimar Holdings Limited, яка належить Анастасії Ігнатовій, падчерці Чемезова та її бабусі Людмилі Рукавішниковій.

Газета зазначає, що Чемезову належить і 85-метрова яхта Valerie вартістю 130 млн євро. Вона записана на фірму Delima Services Limited, розташовану на Віргінських островах і пов’язану зі згаданою падчеркою. У березні яхту було заарештовано в порту Барселони.

Аналогічна доля спіткала і 48-метрове судно Lady Anastasia, яке належить генеральному директору “Рособоронекспорту” Олександру Міхєєву. Воно заарештоване на Мальорці.

Ну а в порту міста Таррагона опинилася під арештом 135-метрова яхта Crescent. Вона записана на фірму Densiarly Entst із Кайманових островів. Pais стверджує, що судно належить главі “Роснефти” Ігореві Сечіну. Розпорядження про арешт видав місцевий суд на вимогу США. Для визначення власника іспанські слідчі опитали 5 членів команди судна.

За позовом Вашингтона заарештовано і 78-метрову яхту Таngо вартістю 90 млн євро. Вона стояла під прапором островів Кука, була записана на фірму з Віргінських островів, а адмініструвалася панамською компанією. Це власність Віктора Вексельберга, голови ради директорів групи “Ренова”.

 

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”