Огляд ЗМІ

На сьогодні в Україні немає жодного проблемного банку – НБУ

13 квітня 2021, 20:12Новини541

Наразі Нацбанк не може віднести жоден банк до категорії проблемних, тому що банки дотримуються основних нормативів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Наразі Нацбанк не може віднести жоден банк до категорії проблемних, тому що банки дотримуються основних нормативів.

Про це розповів заступник голови НБУ Ярослав Матузка в інтерв’ю виданню «Мінфін». «На сьогодні немає жодного банку, який би був віднесений Нацбанком до категорії проблемних», – зазначив він. За словами Матузки, основні нормативи капіталу та ліквідності виконують абсолютно усі банки.

При цьому у декількох банків є проблеми з дотриманням нормативів кредитного ризику (Н7 та Н9). «Такі банки мають індивідуальні плани входження у нормативи», – додав він. Матузка також зауважив, що запровадження нового нормативу ліквідності NSFR стимулюватиме банки зменшити розриви у строковій структурі активів та зобов’язань.

«Запровадження нормативу проводиться поступово. Так, із 1 квітня банки мають дотримуватись його значення на рівні 80% зі збільшенням нормативного значення в майбутньому до 100%», – пояснив він.

Водночас наразі у системі тільки один банк не може дотримуватись цього нормативу. «Цей банк не створює системних ризиків та майже не має зобов’язань перед кредиторами і вкладниками. У разі неприведення діяльності до нормативних вимог, ми будемо застосовувати відповідні заходи», – зазначив Матузка.

Він розповів, що у державних ПриватБанку та Ощадбанку є проблема з нормативами валютної позиції. «Вона пов’язана з капіталізацією цих банків так званими індексними ОВДП, які прив’язані до валютного курсу. Ці банки також мають індивідуальні плани», – пояснив він. За словами заступника голови НБУ, на рівні їхніх наглядових рад і Мінфіну триває діалог щодо заміни індексованих ОВДП на гривневі, «що автоматично вирішить проблему».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу