За кордоном

Лондонський суд завершив слухання щодо «боргу Януковича»

12 листопада 2021, 12:35Новини478

Этот материал также доступен на русском

Високий суд Лондона заслухав останні пояснення України про те, що єврооблігації на $3 млрд були випущені у 2013 році внаслідок примусу, здійснюваного Росією

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховний Суд Великої Британії 11 листопада завершив слухання у справі так званого «боргу Януковича» перед РФ на $3 млрд, – повідомляє Фінансовий клуб.

Високий суд Лондона заслухав останні пояснення України про те, що єврооблігації на $3 млрд були випущені у 2013 році внаслідок примусу, здійснюваного Росією, повідомляє Мінфін.

«Україна послідовно стверджувала, що внаслідок погроз, здійснюваних Росією до випуску єврооблігацій, та актів як економічної, так і військової агресії з боку РФ, Україну було позбавлено права вибору та внаслідок примусу, здійснюваного Росією, Україна зрештою уклала угоди щодо випуску єврооблігацій», – йдеться в повідомленні.

Позиція України полягає у тому, що або випуск облігацій повинен бути визнаний недійсним судом з огляду на те, що його було здійснено внаслідок примусу, з дослідженням дій РФ у судовому порядку за повною процедурою у відкритому судовому розгляді, або справедливим буде зупинити судове провадження, якщо англійський суд вважатиме, що з процесуальних підстав суд не має можливості розглянути аргументи лінії захисту України. Саме таку позицію заявив англійський апеляційний суд у своєму рішенні у вересні 2018 року.

Після завершення слухань у цій справі Високий суд Лондона має закінчити роботу над підготовкою рішення та перейти до його винесення.

У жовтні міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що засідання Лондонського суду може стати останнім у справі «боргу Януковича».

У грудні 2013 року Україна випустила дворічні єврооблігації на $3 млрд під 5% річних, які викупив російський Мінфін.

Однак після Революції гідності та зміни влади Україна назвала цю угоду «хабарем Януковичу», кредитора – «агресором», а сам борг – отриманим на дискримінуючих умовах і під політичним тиском.

Київ запропонував РФ реструктуризувати борг на загальних підставах, але Росія відмовилася. У грудні 2015 року стався дефолт, тому в лютому 2016-го мінфін Росії подав позов до Високого суду Лондона про стягнення з України $3 млрд боргу та відсотків на $75 млн.

29 березня 2017 року Високий суд Лондона ухвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд. В той же час в рішенні суду відсутнє остаточне рішення по суті спору.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?