Проекти та інновації

Комітет ВРУ рекомендує прийняти за основу законопроєкт про кредитні спілки

22 березня 2021, 15:37Новини392

Этот материал также доступен на русском

Як зазначається, прийняття законопроєкту дозволить створити передумови для функціонування стабільного, ефективного, конкурентного та прозорого ринку кредитних спілок.

  • Посилання скопійованоlink copied

На засіданні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, що відбулося 18 березня, народні депутати розглянули законопроєкт «Про кредитні спілки» №5125, повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Представляючи законопроєкт, народний депутат Елла Рєпіна зазначила, що пропонується оновлення редакції чинного Закону «Про кредитні спілки», зокрема розширення переліку послуг, які надаються кредитним спілкам, удосконалення процедури ліцензування, системи управління спілками, вимог до структури капіталу.

Також законопроєктом передбачається підвищити рівень капіталізації та стресостійкості кредитних спілок для зміцнення надійності сектору та довіри до нього споживачів, вдосконалити порядок проведення загальних зборів членів кредитних спілок, запровадити ризик-орієнтований підхід до нагляду, впровадити систему завчасного попередження ризиків для швидкого реагування на можливі проблеми в діяльності кредитної спілки, а також вдосконалити процедуру добровільного та примусового виходу кредитних спілок з ринку.

За словами Голови Комітету Данила Гетманцева, прийняття законопроєкту дозволить створити передумови для функціонування стабільного, ефективного, конкурентного та прозорого ринку кредитних спілок та підвищить захищеність прав членів таких спілок.

За результатами розгляду Комітет рекомендує ВРУ включити до порядку денного законопроєкт «Про кредитні спілки» №5125 та прийняти його за основу.

Фото взято на сайті Depositphotos.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…