Южаніна повідомила про жорсткий лист щодо Рахункової палати, який посли G7 надіслали Стефанчуку

23 лютого 2024, 12:40Новини447

Этот материал также доступен на русском

Адміністрування внутрішніх доходів України має спонукати до довіри з боку тих, хто розглядає можливість інвестування в Україну.

  • Посилання скопійованоlink copied

Посли країн «Сімки» знову офіційно висловили розчарування у призначенні парламентом 21 грудня чотирьох нових членів Рахункової палати України, один з яких 10 січня був призначений новим головою. Про це, як пише Прямий, на своєму телеграм-каналі пише народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна.

«У листі, надісланому щойно голові ВР, керівникам профільних комітетів, прем’єр-міністру та членам уряду, зазначається, що такі призначення відбулися до впровадження ключових реформ, які забезпечать надійний процес відбору, незалежність та цілісність цієї важливої інституції», – зазначає Южаніна.

За її словами, адміністрування внутрішніх доходів України має спонукати до довіри з боку тих, хто розглядає можливість інвестування в Україну. У листі наголошується, що реформи для довіреної, незалежної та професійної Рахункової палати, необхідні для сприяння більшій прозорості та підзвітності для прискорення відбудови України, мають бути такими:

  • створення відкритого, конкурентного та заснованого на заслугах процесу відбору членів Рахункової палати, включаючи обов‘язкові перевірки доброчесності;
  • якнайшвидше після здійснення вищевказаного кроку проведення процесу призначення заново для всіх членів Рахункової палати в межах реформованого процесу відбору;
  • посилення повноважень Палати щодо аудиту органів місцевого самоврядування, державних підприємств та позабюджетних витрат;
  • кодифікація офіційних парламентських процедур розгляду аудиторських звітів та виконання їхніх рекомендацій.

«Ми закликаємо уряд прийняти ці реформи якомога швидше і рекомендуємо не призначати нових членів до тих пір, поки реформи не будуть проведені», – йдеться у листі партнерів.

«У G7 акцентують: нова, довірена, незалежна Рахункова палата гарантуватиме ефективність, результативність та економію державних ресурсів під час відновлення у воєнний час, ще більше зміцнюючи довіру громадськості до прихильності України до боротьби з корупцією та нагляду за міжнародною допомогою. Ну, що ж, чекаємо дій від влади, чи знову вона продемонструє неповагу до наших кредиторів», – резюмує Южаніна.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?