Зверніть увагу

Інтернет-трейдинг для початківців: підводні камені та секрети успіху

2 серпня 2021, 09:33Новини348

Этот материал также доступен на русском

Фахівці рекомендують починати своє інвестування через інтернет не з вибору онлайн-брокера, а з якомога глибшого ознайомлення з системою.

  • Посилання скопійованоlink copied

Інтернет-трейдинг надає потенційним інвесторам на порядок більше можливостей і приємностей, ніж традиційне інвестування через брокера або в ПІФи. І справа не тільки у відчутті власної всесильності при безпосередньому натиску «на кнопку», в баченні ринку в реальному часі і можливості проводити десятки угод на день – замість черепашачої швидкості і телефонних дзвінків брокеру. Відчутний позитив – це порівняно низькі комісії і абсолютна прозорість отриманих доходів. Адже за кожну операцію відповідає сам користувач. Тому ніякі чутки про те, що керуюча компанія занизила прибутковість ПІФу при поверненні паю, не страшні. А час жорсткої конкуренції дарує новачкам в інвестуванні масу можливостей, якими гріх не скористатися, – пише Вankchart.

Фахівці рекомендують починати своє інвестування через інтернет не з вибору онлайн-брокера, а з якомога глибшого ознайомлення з системою. Благо можливості під час становлення інтернет-трейдингу такі, що цілком можна освоїти всі базові та глибші премудрості, не роблячи остаточного вибору на користь конкретної компанії, і навіть не проводячи угод і не втрачаючи грошей.

Крок перший – ходимо на семінари

Одна з найпростіших можливостей дізнатися більше про інтернет-трейдинг – це відвідування семінарів, які регулярно проводять компанії-брокери. Більш того, поки нова послуга тільки набирає обертів, семінари проводять і на централізованому рівні: для популяризації інвестування в Україну запрошують експертів світової значимості.

Спеціальні навчальні семінари влаштовує практично кожна компанія, що надає послуги інтернет-трейдингу. При цьому деякі компанії підходять до навчання грунтовно і проводять семінари різного рівня: як для новачків, так і для тих, хто вже орієнтується в торгівлі, має власний досвід, але поки не дуже задоволений своїми результатами. Семінари для новачків, як правило, безкоштовні і не особливо змістовні – дають інформацію «в цілому». Побувавши навіть на трьох різних семінарах стартового рівня неможливо почати вільно орієнтуватися на фондовому ринку.

Крок другий – пробуємо свої сили

Приємна перевага для тих, хто починає освоювати премудрості інтернет-трейдингу – це можливість скористатися віртуальними навчальними торгами, які допоможуть вивчити термінал і подивитися, наскільки успішним може бути особисте інвестування. Для цього достатньо просто звернутися в одну з компаній онлайн-брокерів, які надають навчальні торги.

Закриття торгового дня для учнів на віртуальних грошах відбувається не разом зі справжньою біржею, а о 22:15, правда, реальні біржові заявки доступні лише до 17-00 (а в п’ятницю та святкові дні до 16-00). Звичайно, найприємніше – це те, що навчальні торги абсолютно безкоштовні. Крім того, більшість онлайн-брокерів, які забезпечують доступ до навчальних торгів, можуть безкоштовно вас консультувати і допомагати у всьому розібратися. Тут головне не соромитися питати.

Часом можливості віртуальних торгів вельми різноманітні. Наприклад, деякі компанії для максимальної відповідності навчальних торгів реальним навіть списують при кожній угоді з віртуального рахунку комісію брокера і комісію біржі. Інші – організовують рейтинги між портфелями учасників навчальних торгів. Єдине, з чим потрібно визначиться бажаючому поторгувати віртуально – це з тим, яку програму з двох актуальних на ринку є бажання вивчити. Більш розповсюджена торгова платформа Quik або менш поширений Smart. Зрештою, при наявності часу і бажання, можна навіть спробувати обидві ці програми, щоб вибрати найбільш зручну з них.

Крок третій – дивимося на аналітику

Кожна компанія, яка є учасником торгів, забезпечує своїх клієнтів аналітикою. Це може бути як безкоштовний доступ до стрічки новин відомого агентства, так і добірка значущих, на думку фахівців, подій, які здатні вплинути на фондовий ринок.

додаткову плату можна замовити більш детальний і глибокий аналіз будь-якого підприємства. Має сенс звернути увагу на вартість аналітики. Що стосується її якості, то тут правило одне: в аналізі інформації краще покластися на самого себе.

Крок четвертий – вивчаємо тарифи

Незважаючи на те, що практично для всіх онлайн-брокерів вартість інтернет-трейдингу однакова, вартість послуги для клієнтів може істотно відрізнятися. Так що має сенс детально ознайомитися з тарифами і комісіями, а також умовами договору на обслуговування (докладніше про це – нижче).

Крок останній – не спокушайтеся

Хоча дохід, який можна отримати від інтернет-трейдингу, можна порівняти з доходом бізнесу – тобто 50-60% річних, пам’ятайте, що для гри на біржі потрібні не тільки гроші, а й час, і талант. Ринок ще занадто слабко розвинений, щоб розраховувати на непорушність його роботи. Більш того, фондовий ринок – взагалі непередбачуване явище.

Як ніхто не зміг передбачити його падіння – так само ніхто не може передбачити момент його зростання. Ось і про те, що буде завтра, ніхто вам не дасть точної інформації. Втім, для того, щоб бути успішним трейдером, можна і не знати, скільки акції коштуватимуть завтра.

Інтернет-трейдинг: вибираємо брокера для успішної торгівлі

Починати пошуки свого брокера серед безлічі компаній на ринку ми б радили не з порівняння тарифів, а з вивчення послуг, які надає організація.

Перш за все, дізнайтеся, чи можливо дистанційне підключення до послуги онлайн-брокериджа, або для цього обов’язково відвідування офісу. Цей момент важливий, якщо ви проживаєте не в Києві, оскільки основна маса брокерів зосереджена саме тут – в регіонах вибір компаній набагато менше.

Також варто уточнити, з якими біржовими майданчиками працює компанія. Якщо ви хочете торгувати не тільки акціями компаній, але і ф’ючерсом, дізнайтеся, чи надає компанія доступ до торгів на строковому ринку.

Після цього варто дізнатися, чи є у брокера вимоги до мінімальної суми для відкриття рахунку, або вона визначається на ваш розсуд. Інший важливий аспект – як відбувається зарахування та виведення грошових коштів з рахунку. І якщо з зарахуванням все більш-менш ясно (як правило, ви просто вносите гроші через банк на рахунок брокера), то щодо виведення потрібно уточнити деякі деталі. Наприклад, те, скільки часу займає ця процедура. Деякі компанії встановлюють комісію за кожну таку операцію. В ідеалі, бажано поспілкуватися з ким-небудь з клієнтів компанії, які вже виводили кошти з рахунку. Але якщо такої можливості немає – розпитайте співробітників компанії про всі деталі.

Консультації фахівців

Навіть найповнішої ринкової інформації буде недостатньо, якщо у вас ще немає значного досвіду біржових торгів. В такому випадку вам може знадобитися консультація досвідченого фахівця. Поцікавтеся, чи надає брокер консультації фахівців, тобто, чи можете ви в разі утруднення з прийняттям торгового рішення зателефонувати брокеру і проконсультуватися. Ця послуга може бути платною або безкоштовною. Також уточніть, чи можете ви звертатися за консультаціями настільки часто, наскільки вам це буде потрібно, і на який обсяг допомоги ви можете розраховувати.

Навчальні курси

Навіть якщо ваш брокер надає прекрасні безкоштовні консультації по першому вашому запиту, щоб заробляти гроші вам потрібно навчитися торгувати самому. Швидше і простіше робити це не на власних помилках, а на спеціальних курсах і тренінгах. Найчастіше брокери проводять семінари для приватних інвесторів. Дізнайтеся, які навчальні програми є у вибраній вами компанії – платні курси, безкоштовні семінари, навчальні відеоуроки, вебінари і так далі.

Якщо у вас є час – не зайвим буде сходити на безкоштовні заняття від декількох брокерів, щоб «придивитися» і поспілкуватися з фахівцями. Це теж допоможе вам скласти своє уявлення про компанію.

Вивчаємо тарифи

Основні витрати по оплаті послуг брокера складаються з комісії з обороту. Від усієї суми проведених вами угод брокер, в залежності від його тарифної політики, отримує 0,05% -0,15%. Найчастіше комісія зменшується при збільшенні суми угод або при збільшенні суми на вашому рахунку. Крім комісії, яка встановлюється у відсотках до обороту, брокер може встановлювати фіксовану плату – щомісячну або за кожну торгову сесію, коли ви робили операції з цінними паперами. Крім того, може вводитися мінімальний розмір комісії.

Відрізняється тарифікація послуг брокера на строковому ринку. Тут встановлюється фіксована плата за кожну операцію, скальперську операцію (купівля і продаж протягом однієї торгової сесії) або організацію виконання ф’ючерсного контракту, а також за примусове закриття позиції.

Крім цього, на вас можуть покладатися і додаткові витрати, зокрема, оплата послуг зберігача. Деякі брокери відразу включають її у вартість абонплати, у інших послуги зберігача оплачуються окремо. Також може стягуватися біржова комісія, плата за блокування / розблокування коштів для торгів на біржі, за використання торгового терміналу, за оформлення документів для підключення до системи і так далі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?