Єврокомісія розглядає створення спецпрокуратури для розслідування агресії РФ

18 січня 2023, 12:47Новини72

Європейська комісія розглядає можливість створення офісу міжнародної прокуратури для розслідування злочину агресії Росії проти України

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейська комісія розглядає можливість створення офісу міжнародної прокуратури для розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це заявив під час виступу у Європарламенті у вівторок єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс, пише Цензор.НЕТ з посиланням на Європейську правду.

Європейська комісія висунула пропозицію про створення спеціалізованого трибуналу для переслідування керівництва Москви в листопаді, але поки що в ЄС немає консенсусу щодо його створення.

Рейндерс зазначив, що залишаються “складні юридичні та політичні питання”, які потребують подальшого обговорення між державами ЄС та міжнародними партнерами.

Перш ніж дискусії про спеціальний трибунал зможуть зібрати достатній консенсус і підтримку на міжнародному рівні, спочатку можна було б розглянути механізм розслідування“, – сказав Рейндерс.

Комісія розмірковує над можливим створенням міжнародної прокуратури для початку розслідування злочину агресії з метою збереження та зберігання доказів для можливих майбутніх судових процесів“, – пояснив Рейндерс.

За словами Рейндерса, наразі тривають дискусії щодо “правових та безпекових питань” навколо цього плану з владою України, Міжнародним кримінальним судом та агентством ЄС з питань юридичної співпраці “Євроюст”.

Очікується, що депутати Європарламенту у Страсбурзі підтримають необов’язкову резолюцію, що закликає до створення трибуналу, пізніше цього тижня.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба напередодні закликав до цього кроку.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок підтримала створення спеціального трибуналу для притягнення Росії до відповідальності за злочин агресії проти України.

Джерело: https://censor.net/ua/n3394081

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”