ФГВФО завершує передачу новому управителю інформації про два ФФБ банку «Аркада»

6 квітня 2021, 16:10Новини227

Рішення про визначення нового управителя для двох найбільших ФФБ банку «Аркада» були прийняті судами наприкінці листопада минулого та у січні цього року.

  • Посилання скопійованоlink copied

Фондом гарантування вкладів передано понад 90% інформації щодо фондів фінансування будівництва (ФФБ) банку «Аркада», а саме ФФБ «Патріотика» та «Еврика», новому управителю. Передані дані, облікові та реєструючі системи, а також документи є достатніми для здійснення новим управителем своїх функцій щодо відповідних ФФБ, повідомляє ФГВФО.

«На сьогодні Фонд гарантування майже повністю виконав свою функцію у цьому питанні. Власне, наша роль тут, відповідно до законодавства, суто технічна: передати усю необхідну документацію новому управителю, визначеному рішенням суду. Від самого початку, розуміючи ситуацію, у якій опинилися клієнти банку «Аркада», які довірили йому свої кошти з надією отримати власне житло, ми намагалися врегулювати ситуацію максимально швидко», – сказала заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Ольга Білай.

Так, рішення про визначення нового управителя для двох найбільших ФФБ банку «Аркада» були прийняті судами наприкінці листопада минулого та у січні цього року. 16 лютого набув чинності «Порядок передачі фонду фінансування будівництва або фонду операцій з нерухомістю в управління іншій фінансовій установі за рішенням суду», затверджений рішенням НКЦПФР, відповідно до якого Фонд гарантування і здійснює передачу даних. Після цього та після набуття рішеннями судів законної сили, Фондом гарантування було розпочато роботу безпосередньо з передачі інформації та документів ФФБ.

Як зазначається, на сьогодні завершується робота з передачі, зокрема, договорів про участь у ФФБ та звітності забудовника за кожним об’єктом будівництва. Тривалість процесу обумовлена великою кількістю справ довірителів вказаних ФФБ та значним обсягом документів звітності забудовників ТОВ «БУДЕВОЛЮЦІЯ» та ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО».

Крім цього, одночасно з передачею звітності забудовників, банком «Аркада» здійснюється подальша інвентаризація фактичної наявності документів по забудовникам ТОВ «БУДЕВОЛЮЦІЯ» та ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» з метою їх подальшої передачі новому управителю.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…