ФГВФО розповів про механізм реструктуризації боргів перед Мінфіном

27 липня 2021, 14:49Новини192

Этот материал также доступен на русском

Внески від банків-учасників Фонду загалом становлять приблизно 4 мільярди гривень на рік.

  • Посилання скопійованоlink copied

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут в інтерв’ю агентству “Укрінформ” розповіла про механізм реструктуризації боргів ФГВФО перед Мінфіном, який закладений у законопроєкті №5542-1, який був прийнятий Верховною Радою в першому читанні в кінці червня, зазначає Finbalance.

“Протягом 2014-2016 років Фонд залучив 80 мільярдів гривень у вигляді кредитів Національного банку, Міністерства фінансів. Ці кошти позичали під ринкові відсоткові ставки, що в принципі від самого початку було помилкою. Фонд не є комерційною організацією, тобто не веде діяльності, яка приносить йому прибутки та дозволяє сплачувати ринкові відсотки. Але гроші було залучено на комерційних умовах. І, власне, цей законопроєкт нарешті розв`язує проблему повернення цих кредитів – причому найм’якшим шляхом реструктуризації. Я наголошую: саме реструктуризації. Не списання, як це дехто трактує в інформаційному просторі. Крім того, тіло боргу прив’язане до захищених статей надходжень – це регулярні платежі до Фонду «живих» банків, а відсотки залежать від надходжень від роботи з пов’язаними особами”, – зазначила вона.

За її словами, внески від банків-учасників Фонду загалом становлять приблизно 4 мільярди гривень на рік. Отже, це буде базою для розрахунку щорічних обсягів повернення тіла кредиту Міністерству фінансів, з урахуванням потенційних ризиків неплатоспроможності банків-учасників на наступний календарний рік.

Як зазначається, конкретну суму можливих ризиків щороку обговорюватимемо в межах Ради фінансової стабільності разом із Мінфіном і Національним банком. Отже, з’являється й спільна державна відповідальність за розрахунки та за прогнозування достатності коштів Фонду гарантування у випадку, якщо ризики оцінили некоректно.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…