Депутати хочуть заборонити феєрверки. Але є нюанс

9 червня 2022, 09:15Новини273

Є дві частини однієї статті, одна з яких повністю забороняє використовувати піротехніку, а інша дозволяє її використовувати з 8 ранку до 22:00

  • Посилання скопійованоlink copied

У Раді зареєстрували законопроєкт №7438 щодо використання та обігу піротехнічних виробів

Законопроєкт пропонує заборонити продаж, передачу та використання будь-яких феєрверків, зокрема салютів і петард, та проведення будь-яких заходів із використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин. Виключенням є сценічні піротехнічні вироби та феєрверки, що мають низький рівень небезпеки і незначний рівень шуму.

Окрім цього, законопроєкт пропонує заборонити використання щодо тварин будь-яких піротехнічних виробів.

Кому дозволять запускати салюти?

За рішенням місцевої ради для відзначення святкових і неробочих днів, днів міст, інших свят чи проведення спортивних змагань дозволяється використовувати феєрверки класу F1 (мають дуже низький рівень небезпеки і незначний рівень шуму), а також сценічні піротехнічні вироби класу Т1 та Т2.

Також, використання піротехнічних виробів дозволяється Збройним Силам України (далі – ЗСУ), Національній поліції та аварійно-рятувальним службам.

Але є одне “АЛЕ”. Відповідно до пропозицій законопроєкту, використання салютів і петард, та проведення будь-яких заходів із використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Разом з тим, чинне законодавство містить аналогічну заборону щодо використання салютів, феєрверків і піротехнічних засобів, однак має часове обмеження «в період із двадцять другої до восьмої години». Отже, маємо дві частини однієї статті, одна з яких повністю забороняє використовувати піротехніку, а інша дозволяє її використовувати з 8 ранку до 22:00.

Вказаний недолік наділяє працівників Національної поліції правом одних осіб, що використовували заборонені піротехнічні вироби, наприклад у вечірній час, не притягувати до відповідальності, інших же, за аналогічних обставин – притягувати до адміністративної відповідальності.

Інститут законодавчих ідей підтримує прийняття цього законопроєкту. Однак, звертає увагу на доопрацювання окремих його положень.

Детальніше у висновку.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі