Проекти та інновації

Де оплачувати комунальні послуги онлайн?

23 квітня 2021, 10:39Новини474

Один раз розібравшись у тому, як оплачувати рахунки онлайн, усі наступні оплати проходитимуть дуже просто

  • Посилання скопійованоlink copied

Технології значно полегшили щоденну рутину сучасної людини. Ми можемо замовити їжу, купити одяг, квитки на транспорт і оплатити будь-які послуги, не виходячи з дому. Останній рік довів усім, що і віддалена робота з дому не менш ефективна, ніж офісна. Оплата комунальних платежів теж буває зручною та швидкою. Для оплати комуналки вам більше не доведеться запам’ятовувати режим роботи банку або каси енергокомпанії, не потрібно витрачати час на поїздку, стояти в чергах, та й взагалі зникає необхідність виходити з дому. Для того щоб провести онлайн-оплату компослуг, вам знадобиться тільки банківська карта, рахунки на оплату та дані лічильників, а також будь-який пристрій із виходом в інтернет (комп’ютер, смартфон, планшет).

Що потрібно для оплати комунальних послуг онлайн?

  1. Доступ до інтернету через комп’ютер, смартфон чи планшет. Для оплати комунальних платежів в інтернеті, онлайн-шопінгу та входу до онлайн-банкінгу використовуйте тільки особисті пристрої. Не забудьте встановити на всіх них паролі й за можливості активуйте біометричний захист (сканування відбитків пальців чи обличчя).
  2. Банківська картка з потрібною сумою коштів. Перед оплатою перевірте, чи активована на вашій картці можливість розраховуватися онлайн та які ліміти є для таких розрахунків. За потреби підвищте ліміт перед оплатою рахунків.
  3. Рахунки на оплату комунальних послуг та дані лічильників. На кожній квитанції зазначено номер особового рахунку (скорочено — о/р): він потрібен, щоб упевнитися, що під час оплати підтягнулися саме ваші рахунки. Також на деяких квитанціях іноді зазначають ключ авторизації (фактично це пароль) для реєстрації на сайтах комунальних підприємств.
  4. Електронна пошта й номер телефону. Часто для реєстрації треба мати електронну пошту, куди потім можуть надходити електронні рахунки для оплати, а також квитанції про оплату, та вказати номер телефону.

Де оплачувати комунальні послуги онлайн?

На сайтах комунальних підприємств, що надають послугу. Наприклад, ГІОЦ, «Київводоканал», Yasno, «КиївГазЕнерджи», 104.ua тощо. Щоб оплатити комунальні послуги, треба попередньо зареєструватися в особистому кабінеті на сайті. Зазвичай назву сайту можна знайти на квитанції. Для реєстрації вам будуть потрібні електронна пошта й номер телефону, іноді номер особового рахунку або ключ авторизації, які ви знайдете на квитанції.

Сайти комунальних підприємств дають повнішу інформацію за особистим рахунком, детальну історію про споживання послуги та зарахування коштів. Оплатити комуналку на сайтах комунальних підприємств можна карткою будь-якої платіжної системи будь-якого банку. Зазвичай опція оплати доступна в кількох варіантах (ручне введення реквізитів картки, цифровий гаманець Masterpass, через гаманці Google Pay або Apple Pay тощо), і ви можете вибрати найзручніший саме для вас.

На сайтах або в мобільних додатках платіжних сервісів. Наприклад, Рortmone, iPay, Easypay тощо. Такі сервіси збирають усі рахунки за адресою, яку ви вкажете. Зазвичай додати чи знайти рахунки можна, ввівши власну адресу в графі пошуку. Система автоматично покаже всі рахунки, які виставляють комунальні підприємства за вашою адресою.

Якщо ж організації чи потрібного рахунка немає, його можна знайти вручну за реквізитами компанії (IBAN, МФО, ЄДРПОУ), що зазначені на кожній квитанції, один раз створити шаблон і вже наступного разу оплачувати за готовим зразком.

Для оплати можете використовувати будь-яку платіжну картку будь-якої платіжної системи чи банку. Якщо зберегти кілька банківських карток у своєму особистому кабінеті, система пропонуватиме вибір під час оплати кожного рахунка. За потреби можна налаштувати процес оплати рахунків за комунальні послуги автоматично.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Найкраща стратегія для боржників – це залишатися на зв'язку зі своїми кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Закон звільняє позичальників лише від сплати штрафів та інших платежів, що нараховані за прострочення виконання зобов’язань за кредитним договором

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Особливо гостро питання доцільності банкрутства фізичних осіб постає в умовах дії в Україні воєнного стану