За кордоном

Банки РФ виступили проти спрощення процедури банкрутства фізосіб

27 серпня 2021, 17:12Новини1028

Этот материал также доступен на русском

У РФ закликають відкликати проекту закону, автори якого пропонують в два рази збільшити суму боргу, при якій можливо заявити про банкрутство.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національна рада фінансового ринку (НРФР) звернулася до Мінекономрозвитку РФ з відкликанням проекту закону, автори якого пропонують в два рази збільшити суму боргу, при якій можливо заявити про банкрутство через Багатофункціональний центр (БФЦ), – пише ДОЛГ.РФ з посиланням на газету “Коммерсант”.

НРФР впевнена, що в цьому випадку процедура торкнеться деяких іпотечних кредитів. У кредиторів виникнуть складності з реалізацією житла, що знаходиться в заставі, а це призведе до посилення умов кредитування.

“Комерсант” наводить думку голови НРФР Андрія Ємеліна, який звертає увагу на відсутність обміну даними між БФЦ і бюро кредитних історій, через що недобросовісний позичальник може порушити умову про максимум боргу для позасудової процедури. Більш того, в БКІ не надходять і відомості про сам факт банкрутства.

При цьому банкіри пропонують доповнити обов’язковий список даних для формування кредитних історій інформацією з БФЦ, – відзначає видання.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?