Антимонопольний комітет оштрафував виробника вершкового масла за неправдиву інформацію про його склад

6 грудня 2023, 16:43Новини135

За вчинене порушення на відповідача накладено штраф у розмірі 2 667 816 гривень

  • Посилання скопійованоlink copied

Антимонопольний комітет оштрафував ТОВ “Відді” майже на 2,7 млн грн за поширення неправдивої інформації щодо складу вершкового масла, яке виробляє.

Про це повідомляє пресслужба Комітету.

Як зазначається, Північним міжобласним територіальним відділенням АМКУ під час розгляду справи було встановлено, що товариство поширювало на упаковках продукції власного виробництва інформацію «Масло селянське солодковершкове 73 % жиру, ДСТУ 4399:2005», «Масло солодковершкове «Селянське» 73 % жиру, ДСТУ 4399:2005», тоді як під час виробництва такої продукції додавало до її складу жири немолочного походження, чим створювало інший за своїми характеристиками продукт.

У Комітеті нагадали, що ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови» забороняє для виробництва масла застосовувати будь-які жири та вершки, крім тих, що отримані з коров’ячого молока. А відповідно до Закону «Про молоко і молочні продукти» не допускається використання назв молочних продуктів у власних назвах продуктів та торговельних марках, якщо ці продукти виробляються з використанням сировини немолочного походження.

«Зазначення неправдивих відомостей щодо складу продукції може вплинути на намір споживача придбати продукцію того виробника, якого він буде вважати добросовісним, проте шляхом поширення неправдивих відомостей щодо споживчих властивостей товару товариство напряму вводить людей в оману, бо така продукція насправді неякісна. А споживач, завідомо вважаючи інформацію на упаковці товару правдивою, не розраховує на покупку товару, який може не відповідати заявленому складу та назві», – наголошують в АМКУ.

Крім того, на думку Комітету, внаслідок поширення неправдивої інформації, товариство може отримати неправомірні переваги у конкуренції порівняно з іншими суб’єктами господарювання, які діють на ринку виробництва/реалізації масла солодковершкового.

Враховуючи зазначене та зібрані докази, Тимчасова колегія АМКУ 4 грудня визнала, що ТОВ «Відді» вчинило порушення, передбачене статтею 15-1 Закону «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення щодо харчових продуктів власного виробництва (а саме на упаковках таких харчових продуктів) інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих відомостей зокрема щодо їх назви, складу, споживчих властивостей та стандарту, якому відповідають ці продукти, що можуть вплинути на наміри невизначеного кола осіб щодо придбання цього продукту.

За вчинене порушення на відповідача накладено штраф у розмірі 2 667 816 гривень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах