За кордоном

50 невідомих науці істот знайшли у Тихому океані (ВІДЕО)

12 квітня 2024, 16:16Новини194

Этот материал также доступен на русском

Також вчені знайшли схожу на медузу істоту, яку в США назвать «літаючий спагетті-монстр» та люмінесцентну глибоководну рибу-дракона із родини Stomiidae

  • Посилання скопійованоlink copied

У ході експедиції на хребет Салас-і-Гомес у Тихому океані дослідники зафіксували 160 видів, про існування яких у цьому регіоні вони не знали. Крім того, вчені виявили 50 нових для науки істот.

На глибині від 800 до 1200 метрів нижче поверхні південно-східної частини Тихого океану дослідники експедиції Інституту океану Шмідта виявили найбільш глибоководну тварину, залежну від фотосинтезу з будь-коли виявлених. Це Leptoseris, або зморшкуватий корал, який вже був відомий науці.

Також вчені знайшли схожу на медузу істоту, яку в США назвать «літаючий спагетті-монстр» (Bathyphysa conifera), та люмінесцентну глибоководну рибу-дракона із родини Stomiidae. Про їхнє існування вчені знали і раніше, але раніше їх не знаходили у цьому регіоні, як і 100 інших видів.

Ще 50 тварин вважаються новими видами.

Морські біологи перетинали хребет біля острова Великодня протягом 40 днів у лютому та березні на борту дослідницького судна Falkor. У ході експедиції вони вивчили 10 підводних гір заввишки до 1000 м. Згідно із заявою вчених, шість із них не задокументовані науковими дослідженнями. Крім того, кожна підводна гора має свою унікальну екосистему.

Хоча деякі частини хребта знаходяться під юрисдикцією Чилі, більша частина його знаходиться в міжнародних водах. В даний час розглядається питання про присвоєння йому статусу морської території, що охороняється у відкритому морі відповідно до Договору ООН з відкритого моря.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби