Звернення стягнення на предмет іпотеки боржника, який перебуває у процедурі банкрутства: правова позиція

1 листопада 2021, 18:19Новини622

Этот материал также доступен на русском

Положення Закону України “Про виконавче провадження” є лише загальним правилом, які визначають механізми, які мають обов’язково бути застосовані виконавцями у процесі виконання судових рішень.

  • Посилання скопійованоlink copied

Постановою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 22.09.2021 у справі № 905/1923/15 встановлено правову позицію щодо звернення стягнення на предмет іпотеки боржника, який перебуває у процедурі банкрутства, зазначає “Правова Константа”.

Так, положення Закону України “Про виконавче провадження” є лише загальним правилом, які визначають механізми, які мають обов’язково бути застосовані виконавцями у процесі виконання судових рішень. З моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі й спеціальними нормами Кодексу України з процедур банкрутства для випадків звернення стягнення на майно боржника встановлені спеціальні правила.

Досліджуючи спірне питання щодо правомірності дій державного виконавця слід виходити з аналізу положень ст.ст. 34, 35 Закону України “Про виконавче провадження” у нормативному поєднанні з положеннями Кодексу України з процедур банкрутства, окремі положення якого визначають правовий режим та відповідні обмеження з розпорядження майном боржника, щодо якого відкрито провадження у справі про неплатоспроможність та застосовані відповідні процедури.

Як зазначається, не можна вважати правомірними дії державного виконавця щодо звернення стягнення на предмет іпотеки боржника, який перебуває у процедурі банкрутства, на підставі лише положень Закону України “Про виконавче провадження”, без врахування процедур і положень Кодексу України з процедур банкрутства, норми якого мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Незважаючи на війну, адміністративні суди розглядають пенсійні справи й рішення за ними ухвалюються