Огляд ЗМІ

Засновник криптовалютної біржі Kuna заявив, що криптовалютний ринок в Україні помер

10 квітня 2023, 15:25Новини599

Этот материал также доступен на русском

Раніше Чобанян заявляв, що криптобіржа Kuna піде з українського ринку через регуляторний тиск

  • Посилання скопійованоlink copied

Глава української криптовалютної біржі Kuna Михайло Чобанян дав інтерв’ю 24 каналу, де розповів про криптовалютний ринок в Україні, поділився власним баченням щодо інвестування та окреслив перспективи галузі. Публікуємо основні тези.

Інвестиційний портфель: перш ніж діяти, потрібно досконало розібратися у що ви інвестуєте і чому це робите. Ви повинні розуміти наслідки для себе. На жаль, не всі це роблять. Тому ми бачимо крах банків, натовпи розлючених вкладників, придбання незрозумілих криптовалют тощо. У наш нестабільний час вкладникам може бути незрозуміло, у що саме інвестувати. Тож я б порекомендував зберігати більшість заощаджень у тому активі, про який вам найбільше відомо. Я не буду рекомендувати щось конкретне, кожен кейс індивідуальний.

Головні принципи роботи Kuna: Ми постулюємо надійність і стараємося зберегти репутацію. Також ми максимально дотримуємося постулатів Сатоші Накамото — зберігати активи при собі, не довіряти нікому. Часто у своїх соцмережах я агітую людей зберігати криптоактиви на персональних гаманцях. Якщо ж ви не розумієтеся на цьому, зробіть due diligence — ретельно перевірте контрагента, якому довіряєте свої гроші.

Взаємодія Kuna з українськими регуляторами: В Україні зараз немає регулятора, проте, є потенціал для його створення. Наразі потрібний функціонал виконує Комісія з цінних паперів та частково Міністерство цифрової трансформації. Щодо цифрової валюти центрального банку та стейблкойнів — це справа НБУ. Я особисто комунікую з Мінцифри та Комісією з цінних паперів. Діалог присутній, але результату немає. Тому ми, напевно, можемо заявити, що ринок криптовалют в Україні помер. Я маю на увазі, легальний. Залишиться лише готівковий. Всі компанії, які працювали в Україні легально, мабуть, збанкрутують.

У Європі все досить прозоро. Там є регулятор та спеціальні люди, які періодично з ним спілкуються, їздять на інтерв’ю, оновлюють дані. Там все прозоро та зрозуміло. В Україні наразі немає що й кому показувати.

Як на мене, розв’язання цієї проблеми — це політична воля вищого керівництва країни, яке має ухвалити таке рішення, чи вони хочуть, щоб Україна у майбутньому зберігала своє лідерство на крипторинку, чи вони вважають, що це нецікаво і неперспективно з їхньої точки зору.

Нагадаємо — раніше Чобанян заявляв, що криптобіржа Kuna піде з українського ринку через регуляторний тиск. За його словами, «політика фінансових заборон Національного банку України (НБУ) повністю вбила криптовалютний ринок в Україні як такий». Водночас Чобанян не бачить перешкод для роботи Kuna з боку європейських регуляторів.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Будь-які потуги московітів, навіть гіпотетичні, привласнити собі «Щедрика» Миколи Леонтовича, який став одним із національних музичних символів України – приречені

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Адвокат — це не професія, а спеціальність, і тому фемінітиви тут недоречні

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій