За перші чотири місяці року банки видали понад 2 млрд грн іпотечних кредитів

16 червня 2021, 15:00Новини598

Этот материал также доступен на русском

Якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, нове іпотечне кредитування більш ніж подвоїлося за кількістю договорів та майже потроїлося у грошовому вимірі.

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські банки повідомили, що у квітні 2021 року видали 997 іпотечних кредитів на загальну суму 789,1 млн грн. Обсяги видачі кредитів зросли понад третину, якщо порівняти з березнем 2021 року та майже вдесятеро проти кризового квітня минулого року, коли видача нової іпотеки майже зупинилася. Кількість нових угод за місяць зросла на третину, за рік – у 7,1 раза.

Про це свідчать результати чергового опитування банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню.

Загалом за перші чотири місяці року банки видали 2808 іпотечних кредитів на загальну суму майже 2,2 млрд грн. Якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, нове іпотечне кредитування більш ніж подвоїлося за кількістю договорів та майже потроїлося у грошовому вимірі.

Зростання іпотечного кредитування відбувається переважно завдяки кредитам на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості, утім у квітні динаміка нових видач на первинному ринку різко пішла вгору. Частково це є результатом програми «Доступна іпотека 7%». Так, якщо порівняти з березнем цього року, в квітні обсяги видачі кредитів на купівлю житла на вторинному ринку зросли на третину або на 168,5 млн грн, на первинному ринку – в півтора раза або на 43,2 млн грн.

Частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку в квітні становила 87% від усіх виданих кредитів.

Середній розмір кредиту на купівлю житла продовжує зростати і в квітні він становив 791 тис. грн. Середній розмір нового іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості в звітному місяці становив 925 тис. грн, вторинної – 771 тис. грн.

Опитування банків свідчать, що ринок іпотечного кредитування дуже концентрований. 90% нових угод уклали п’ять банків.

У квітні середня ефективна ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку знизилася до 13,5% порівняно з 14,0% у березні, на первинному – зберігалася на рівні близько 17,4%.

Довідково

Щомісячні результати опитування банків – це самооцінка власних іпотечних портфелів банками. Тому вони можуть не збігатися з офіційною статистикою, розміщеною на офіційному вебсайті Національного банку України в розділі “Статистика”.

Відмінності насамперед зумовлені використанням банками управлінської звітності для цілей складання цієї таблиці даних. Такий підхід точніше відображає тип застави за кредитами, а отже – і сутність класифікації кредитів

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного