За останні два роки на “хворих” депутатів витратили більше 3 млн гривень

3 червня 2021, 11:34Новини307

Этот материал также доступен на русском

Ще 46 млн грн бюджетних коштів пішло на проїзд народних обранців по Україні

  • Посилання скопійованоlink copied

На депутатів дев’ятого скликання за весь період роботи Верховної Ради було витрачено понад 300 мільйонів гривень. При цьому матеріальна допомога та допомога по тимчасовій непрацездатності народних депутатів обійшлися у 3,33 млн грн. Про це свідчать дані, оприлюднені громадянською мережею ОПОРА та розраховані згідно витрат, розміщених на порталі відкритих даних ВР.

Деталі

Так, згідно з розрахунками, понад 105 млн грн пішло на заробітні плати, 75,4 млн – на відшкодування витрат на виконання повноважень та 57,4 млн – на проживання.

Крім того, проїзд по Україні обійшовся у 46,9 млн грн. На оплату відпусток направлено трохи більше 16,6 млн грн.

Матеріальна допомога та допомога по тимчасовій непрацездатності народних депутатів обійшлися у 3,33 млн грн. Приблизно таку ж суму направлено і на закордонні відрядження – 3,2 млн грн.

Хто отримав найбільше

Так, за розрахунками ОПОРИ, найбільшу суму коштів було направлено на користь Івана Калаура (Слуга народу) – 2 млн 136 тисяч гривень. На другому місці Анатолій Драбовський (Слуга народу) – 2 млн 119 тисяч гривень, третьому – Роман Лозинський (Голос) – 1 млн 995 грн.

До п’ятірки лідерів також увійшли Роман Соха (Слуга народу) – 1 млн 948 грн та Олександр Ковальчук (Слуга народу) – 1 млн 917 тисяч гривень.

Матеріальна допомога

Загалом матеріальна допомога та допомога по тимчасовій непрацездатності народних депутатів обійшлися у 3,33 млн грн для понад 190 отримувачів. Як стверджують в ОПОРІ, найбільшу суму допомоги отримала Наталія Приходько (Опозиційна платформа – За життя) – допомога щодо тимчасової непрацездатності за листопад 2020 року для неї склала понад 168 тис. грн. Трохи меншу суму допомоги отримала Анна Скороход (За майбутнє) – понад 135 тис. грн (за січень, червень та вересень 2020 року). Лідерами за кількістю коштів на матеріальну допомогу також є Віктор Балога (За майбутнє) – понад 125 тис. грн та Любов Шпак (Слуга народу) – 122 тис. грн.

Понад 83 тис. грн. допомоги по тимчасовій непрацездатності за жовтень та грудень 2020 року отримував також екс-народний депутат Зіновій Андрійович, понад 81 тис. – Анжеліка Лабунська (ВО “Батьківщина”), понад 69 тис. – Микола Кучер (група “Довіра”) та понад 60 тис. Олег Макаров (“Голос”).

Боржники

ОПОРА зафіксувала також й стягнення боргу із зарплатні дев’яти депутатів, зокрема це:

  • Сергій Кузьміних – 103 тисячі гривень на користь Богунського відділу державної виконавчої служби м. Житомира, 17 платежів.
  • Олег Марусяк – майже 38 тисяч гривень, Калуський міськрайонний відділ державної виконавчої служби, 4 платежі.
  • Максим Бужанський – майже 7 тисяч, Печерський районний відділ державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, 1 платіж.
  • Олег Тарасов – 2 570 гривень, Печерський районний відділ державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, 2 платежі.
  • Дмитро Лубінець – 2 525 гривень, Печерський районний відділ державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, 1 платіж
  • Сергій Рудик – 1 345 гривень, Корсунь-Шевченківський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, 1 платіж.
  • Дмитро Наталуха – 1 254 гривні, перерахунок штрафу, Солом’янський районний відділ державної виконавчої служби м. Києва, 1 платіж.
  • Артем Дубнов – 1 214 гривень, Голосіївський районний відділ державної виконавчої служби м.Київ, 1 платіж.
  • Павло Павліш – 835 гривні, Дніпровський районний відділ державної виконавчої служби м. Херсон, 1 платіж.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…