Зверніть увагу

Військовий облік для жінок: хто та для чого має йти до ТЦК із жовтня?

11 вересня 2023, 21:52Новини720

З 1 жовтня набуває чинності закон щодо взяття жінок певних професій на військовий облік

  • Посилання скопійованоlink copied

Українки, що мають медичну або фармацевтичну спеціальність, з жовтня підлягають взяттю на облік військовозобов’язаних. Але, як пояснюють у ЗСУ, це не мобілізація, а крок для узагальнення даних про резерв фахівців медичної сфери.

Хто та для чого у жовтні має в обов’язковому порядку прибути у ТЦК, які документи потрібно мати при собі, та хто не підлягає взяттю на облік – розповідаємо далі у матеріалі.

Військовий облік для жінок з 1 жовтня: хто має прибути у ТЦК?

З 1 жовтня жінки-медики від 18 до 60 років мають стати на військовий облік. Це стосується лікарів, медсестер, акушерок, стоматологів та фармацевтів. Спеціальність буде враховуватися і за дипломом, і за фактичним місцем роботи.

Важливо! Згідно з законодавством України, за ухилення від взяття на військовий облік під час воєнного стану передбачається покарання у вигляді штрафу на суму від 850 до 1700 гривень.

Для тих жінок, хто має споріднену з військово-обліковими спеціальність, взяття на облік є добровільним.

Для чого жінкам йти до ТЦК?

Згідно з постановою, жінки мають прийти для ТЦК для узагальнення даних про наявний резерв фахівців медичної сфери. Однак, як пояснюють у ЗСУ, у майбутньому жінки можуть бути призвані на військову службу чи залужені для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

“Такі жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками. Тобто законодавство не розрізняє військовозобов’язаних жінок та чоловіків”, – додають у ЗСУ.

Які документи необхідні жінкам для постановки на військовий облік?

Щоб стати на облік у ТЦК жінки-медики мають підготувати наступні документи:

– заява про взяття на облік;

– паспорт чи ID-карта громадянина України;

– ідентифікаційний код;

– документ, що підтверджує здобуття спеціальності/професії;

– довідка з місця роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;

– свідоцтво про народження дітей/документ про опіку (за наявності);

– свідоцтво про шлюб (за наявності);

– фотографії 3х4.

Крім цього, постановка на облік передбачає проходження медичної комісії, яка має визначити придатність/непридатність до військової служби. Для цього необхідно пройти огляд у терапевта, хірурга, невропатолога, психіатра, офтальмолога, оториноларинголога, стоматолога, дерматолога та гінеколога.

Хто з жінок має право на відстрочку від постановки на військовий облік?

Згідно з законодавством України, вагітні жінки та ті, хто мають дітей також мають прийти до ТЦК, втім за певних умов вони можуть отримати відстрочку від постановки на облік. Це стосується:

– вагітних жінок (незалежно від терміну вагітна жінка-медик буде визнана непридатною до служби);

– жінок у декретній відпустці, тих хто виховує дитину самостійно або має 3 і більше неповнолітніх дітей, а також тих, хто виховує дитину-інваліда, яка потребує постійного догляду згідно з відповідним медичним висновком;

– жінок, у яких чоловік служить у ЗСУ.

Чи можна жінкам, що перебувають на військовому обліку виїздити за кордон?

Згідно з заявами уряду та прикордонної митної служби, обмеження на виїзд з України будуть стосуватися лише мобілізованих до армії жінок. Тобто постанова на облік не впливатиме на можливість перетину українського кордону жінкою-медиком. Для того, щоб обмежити виїзд жінок Кабмін має ухвалити відповідне рішення, однак наразі такого законопроєкту немає.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога