Колізії та конфлікти

ВАКС заочно арештував Жеваго у справі про хабар ексголові Верховного Суду Князєву

10 липня 2024, 17:47Новини106

Этот материал также доступен на русском

У САП додали, що на момент вчинення злочину і наразі підозрюваний перебуває на території Французької Республіки

  • Посилання скопійованоlink copied

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику групи “Фінанси і кредит” Костянтину Жеваго, підозрюваному у наданні хабаря колишньому голові та суддям Верховного Суду.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Зазначається, що після затримання підозрюваного та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.

У САП додали, що на момент вчинення злочину і наразі підозрюваний перебуває на території Французької Республіки.

Справа про хабар ексголові Верховного Суду Князєву

Як повідомлялося, 16 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання хабара керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали тоді чинного голову суду Всеволода Князєва та вилучили $2,7 млн. Пізніше САП повідомила про підозру йому та його спільнику – адвокату.

Справа, за рішення у якій голова Верховного Суду отримав хабар, пов’язана із структурами бізнесмена Костянтина Жеваго. За даними слідства, Жеваго особисто причетний до організації передачі хабаря, хоча сам він це заперечує.

У САП уточнювали, що до передачі хабаря залучили адвокатське об’єднання, яке фактично використовувалося для прикриття “бек офісу”, який дозволяв впливати на рішення Верховного Суду та іншого судів. Він не назвав адвокатське об’єднання. Інтереси компанії Ferrexpo Жеваго у Верховному Суді представляла юридична фірма “Ілляшов і партнери”, однак там свою причетність до справи заперечили.

Йдеться про рішення, яким 19 квітня Велика палата Верховного Суду скасувала постанову Північного апеляційного госпсуду про визнання недійсним договору від 2002 року про купівлю-продаж 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo та передачу їх колишнім акціонерам підприємства, які входили до групи VS Energy російських бізнесменів Олександра Бабакова, Євгенія Гінера, Михайла Воєводіна та Сергія Шаповалова.

Джерело: https://biz.censor.net/n3499032

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?