Колізії та конфлікти

В Україні з’явилася нова схема обману покупців автомобілів

28 березня 2023, 16:40Новини837

Этот материал также доступен на русском

Умовно цю аферу можна назвати “Прокладка” або “Трикутник”

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні під час війни з російськими окупантами активізувалися шахраї. Вони постійно вигадують нові афери, щоб “розвести” довірливих українців. Сьогодні ми розповімо про те, як іноді в нашій країні дурять покупців автомобілів.

Умовно цю аферу можна назвати “Прокладка” або “Трикутник”. З цих назв вже можна приблизно здогадатися про те, про яку шахрайську схему йдеться.

 

 

Суть цієї афери полягає в тому, що зловмисник знаходить у Мережі (найчастіше на популярних автомобільних сайтах) оголошення про продаж автомобіля, після чого просто копіює його та розміщує на інших сайтах. При цьому шахрай вказує ціну, яка нижча за ринкову, чим приваблює потенційних покупців. Перший довірливий покупець і стає жертвою шахраїв.

Шахрай каже покупцеві, що він власник автомобіля та хоче його продати швидше з тієї чи іншої причини. Водночас зловмисник з’язується зі справжнім продавцем автомобіля та видає себе за покупця.

Справжній покупець висловлює бажання подивитися на автомобіль. Шахрай погоджується, але каже, що покаже машину його приятель, а гроші можна переказати на банківську картку. Покупців зазвичай це не відлякує, і вони охоче погоджуються на такі умови.

 

При цьому шахрай заявляє справжньому продавцю, що він готовий подивитися автомобіль та укласти договір купівлі-продажу. Оплату він нібито зробить на банківську картку. Під слушним приводом зловмисник каже, що подивиться машину і укладе договір купівлі-продажу його представник.

Далі реальний покупець дивиться автомобіль і переказує гроші на карту шахрая, вважаючи, що він і є продавцем. Після цього шахрай видаляє оголошення та перестає виходити на зв’язок.

За такої афери постраждалий – покупець автомобіля. Але поліція може мати питання і до реального продавця.

Як убезпечити себе від такої шахрайської схеми? Це досить просто. Потрібно бути уважним і платити гроші лише власнику автомобіля, чиї дані вказані у паспорті транспортного засобу. Тільки у нього потрібно дізнаватися номер банківської картки для оплати. Шахраї в цьому випадку, як то кажуть, залишаються “з носом”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром