Проекти та інновації

Установа бізнес-омбудсмена: Раді рекомендують ухвалити доопрацьований законопроєкт

7 травня 2021, 16:50Новини138

У доопрацьованому законопроєкті визначено порядок проведення конкурсу на зайняття посад бізнес-омбудсмена та його заступників.

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет ВРУ з питань економічного розвитку у режимі відеоконференції розглянув доопрацьований проєкт Закону «Про Установу бізнес-омбудсмена в Україні» (№ 3607), зазначає Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, законопроєктом пропонується запровадити в Україні інститут бізнес-омбудсмена, метою діяльності якого є сприяння: належному урядуванню публічних суб’єктів, усуненню недобросовісної поведінки у досудовому порядку і запобіганню їй, реагуванню на корупційні прояви, покращенню умов та спрощенню порядку провадження підприємницької діяльності, а також усуненню перешкод у розвитку підприємництва в Україні.

У доопрацьованому законопроєкті визначено порядок проведення конкурсу на зайняття посад бізнес-омбудсмена та його заступників, уточнено права та обов’язки бізнес-омбудсмена, а також типи актів, які можуть ним прийматися на виконання завдань Установи, деталізовано порядок розгляду скарг; чітко визначено, яка інформація може надаватись Установі; виключено норми, які передбачали адміністративну відповідальність за неналежну співпрацю із Установою та відповідно право бізнес-омбудсмена і його заступників складати протоколи про адміністративні правопорушення; передбачений особливий порядок притягнення до кримінальної відповідальності бізнес-омбудсмена та його заступників.

У результаті члени Комітету прийняли рішення підтримати та подати на розгляд Верховної Ради доопрацьований проєкт Закону та рекомендувати за результатами розгляду в повторному першому читанні прийняти його за основу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…