Зверніть увагу

Українці отримуватимуть детальну інформацію про вартість споживчого кредиту, – нові правила НБУ

16 лютого 2021, 11:43Новини90

Небанківські установи повинні відкривати клієнтам повну інформацію щодо споживчого кредиту: реальну річну процентну ставку та загальну вартість кредиту.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк затвердив оновлені правила розрахунку небанківськими установами ключових показників вартості споживчого кредиту: реальної річної процентної ставки та загальної вартості споживчого кредиту. Ці показники повинні включати усі витрати споживача, які пов’язані з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту. Аналогічні правила вже працюють для банків.

У такий спосіб споживач ще до підписання договору отримає повну, точну та достовірну інформацію про реальну річну процентну ставку та загальну вартість кредиту в будь-якого кредитодавця – і банку і небанківської фінустанови. Це дозволить споживачу з легкістю порівнювати пропозиції банків та небанківських фінустанов та ухвалювати обґрунтовані рішення про користування споживчим кредитом.

Небанківські фінустанови та банки будуть керуватися єдиними підходами до розрахунку цих показників, а також відображення їх в рекламі, на офіційних вебсайтах кредитодавців, в місцях надання послуг споживачам та в паспорті споживчого кредиту.

Крім цього, споживач отримає детальну інформацію про вартість споживчого кредиту в розрізі дат та сум платежів в стандартизованій формі графіку платежів – обов’язковому додатку до паспорту споживчого кредиту та договору.

Зазначені вимоги були затверджені постановою Правління Національного банку України від 11 лютого 2021 року № 16 “Про затвердження Правил розрахунку небанківськими фінансовими установами України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит”.

Небанківські фінансові установи мають до 13 травня 2021 року привести свою діяльність у відповідність до вимог цієї постанови.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.